Kuş gribi virüsü insana bulaştı

Çin'in doğusundaki Ciangşi eyaletinde solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden 73 yaşındaki bir kadında H10N8 kuş gribi virüsüne rastlandığı bildirildi. Ancak ölümün virüsle bağlantılı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2013 - 09:53

Kuş gribi virüsü insana bulaştı

Şinhua ajansının haberine göre, Nançang kentinde 6 Aralık'ta solunum yetmezliği sebebiyle ölen bir kadında H10N8 kuş gribi virüsü tespit edildi ancak ölümün virüsle bağlantısı olup olmadığı açıklanmadı.

73 yaşındaki kadının, 30 Kasım'da zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırıldığı, yüksek tansiyon ile kalp rahatsızlığı görüldüğü ve tedavi altına alındığı ifade edildi. Kadının, 6 Aralık'ta solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği kaydedildi.

Kadının, yakın zamanda canlı kümes hayvanı pazarına gittiği, yakınlarında henüz normal olmayan bir duruma rastlanmadığı aktarıldı.

Ulusal ve Aile Planlama Komisyonu, henüz konuyla ilgili değerlendirme yapmadı. Uzmanlar, H10N8'in şu ana kadar kanatlı hayvanlar arasında görüldüğünü ancak önceden insana geçtiğine yönelik bir bulguya rastlanmadığını ifade ediyor.

Sayfa Yükleniyor...