İlişkili Haberler

Cilt bakımının artık daha çok medikal cihazlarla yapıldığını belirten Estetisyen Demet Akpak, “Yeni nesil cilt bakımları medikal ürünler ve medikal cihaz desteğiyle yapılıyor. Klasik yöntemde ise buharlı sıkma işlemiyle gözenek temizliği gerçekleştiriliyor" dedi.

"CİHAZLA YAPILAN CİLT BAKIMINDA İZ KALMIYOR"

Bilim ve Sağlık Haber Ajansından Erkan Doğan'ın haberine göre, medikal cilt bakımında, yapılan işlemlerin cildi sıkmadan, travma etkisi yaratmadan yürütüldüğünü ifade eden ve medikal cilt bakımının klasik cilt bakımından daha avantajlı olduğunu vurgulayan Akpak, "Klasik yöntemde parmak kenarları, vakum çubuklarıyla işlemler yapılıyor ancak bu yöntemin ciltte hasar bırakma riski bulunuyor. Medikal cilt bakımında ise iz kalmıyor. Öte yandan cihaz kullanıldığında ürünlerin cilt altına geçişi kolay ve etkili oluyor. Türkiye'de medikal cilt bakımı son bir yıldır aktif kullanılıyor” diye konuştu. 

“KAN DOLAŞIMI HIZLANIYOR”

Medikal cilt bakımı cihazının çalışma sistemi hakkında bilgi veren Akpak, “Uygulamaya, cihazın radyofrekans başlığı kullanılarak başlanıyor. Tripolar etkisi ile cilt altı 41 dereceye kadar ısıtılıyor. Böylelikle cildi sıkılaştırabiliyoruz. Radyofrekans, kolajen üretimini ve elastin lifleri tetikliyor. İkinci aşamada cildi oksijenlendirerek cilt yüzeyini mekanik peeling ile arındırma işlemi yapıyoruz. Üçüncü aşamada enjeksiyonsuz mezoterapi ile cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin deri altına ultrason dalgalarıyla geçişini sağlıyoruz. Son olarak cildi cihaz yardımıyla masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırıyoruz. Cilt ölü tabakadan arınmış, oksijenlenmiş, sağlıklı, sıkı ve ışıltılı oluyor” dedi.