"Minik Duvarları Yıkalım" kampanyasına ödül

Anneleri cezaevinde bulunan 1-6 yaş arasındaki çocuklara yardım amacıyla başlatılan “Minik Duvarları Yıkalım” kampanyası ödül aldı. Kampanyanın mimarlarından Anadolu Samdef Başkanı Metin Şenel’e onur belgesini Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Haberler - ntv.com.tr 15.02.2017 - 11:49

"Minik Duvarları Yıkalım" kampanyasına ödül

Minik Duvarları Yıkalım” kampanyası Mayıs 2016’da Samsun’da başlatıldı.

Amaç; cezaevinde anneleri ile birlikte yaşamak zorunda olan çocukların bazı ihtiyaçlarını gidermekti.

Projenin mimarı Yeşim Sarıtaş'a destek veren Anadolu Samdef Başkanı Metin Şenel ve Yönetim Kurulu kampanyanın duyurulmasında etkili oldu. Kampanyaya değişik illerde yaşayan Samsunlular ve diğer sivil toplum kuruluşlarından da destek geldi.

İkinci el eşya ve para kabul edilmeyen kampanyada çocukların ihtiyaç duyduğu bakım ürünleri, kıyafetler, okul malzemeleri ve oyuncaklar toplanarak Samsun Cezaevine teslim edildi.

Kampanya hem amacına ulaştı hem de Samsun Sivil Toplum Kuruluşları adına ödüle layık görüldü. Minik Duvarları Yıkalım kampanyası, geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezinde yapılan Sivil Toplum Kuruluşları organizasyonunda Yardımlaşma ve İnsani Yardım dalında ödül aldı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Anadolu Samdef Başkanı Metin Şenel’e onur belgesi verdiği organizasyonda, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler kampanyanın devam etmesi için gereken desteği vereceklerini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...