Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” ve “Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri” İstanbul Şişli Kolan International Hospital’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Sağlık Gönüllüleri Türkiye ve Hospitalmanager Dergisi tarafından organize edilen törende ntv.com.tr Editörü ve Muhabiri Tülay Karabağ, ntv.com.tr’de yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle ‘Basın Özel Ödülü’ne layık görüldü.

‘Basın Özel Ödülü’nü, Sağlık Gönüllüleri Türkiye Yönetim Kurulu ve hospitalmanager Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Oğuz Engiz’den alan Karabağ törende yaptığı konuşmada, “Tıp camiasının önemli isimleriyle aynı platformda olmak ve ödül almak benim için çok değerli, yaptığım haberlerin ödüllendirilmesi de gurur verici. Bu nedenle ntv.com.tr’deki çalışmalarımı ödüle değer gören Sağlık Gönüllüleri Türkiye’ye ve hospitalmanager’a çok teşekkür ederim” dedi.

Tülay Karabağ
Tülay Karabağ

Tıp camiasından çok sayıda davetlinin katıldığı gecede, Prof. Dr. Haluk Gürgen, Prof. Dr. Barış Diren, Sibel Güneş, Semra Baysan, Ayşenur Asuman Uğur ile Oğuz Engiz’den oluşan jürinin belirlediği şu isimler ödül aldı:  

ÖDÜL ALAN İSİMLER

Prof. Dr. Münci Kalayoğlu (Koç Üniversitesi Hastanesi) Türkiye’de organ naklinin gelişmesini sağladığı katkılar nedeniyle ödüle layık görüldü.

Prof. Dr. Semih Baskan (Okan Üniversitesi Hastanesi) Sağlıkta sivil toplumun gelişimine sağladığı katkılardan dolayı ödüle değer görüldü.

Prof. Dr. Oya Gökmen (Medistate Kavacık Hastanesi) Türkiye’de kadın sağlığının gelişmesine sağladığı katkılar nedeniyle ödül aldı.

Prof. Dr. Süha Küçükaksu (Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi) Kalp cerrahisinin biyomedikal ve biyoteknolojik boyutta sağladığı katkılar nedeniyle ödüllendirildi.

Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu (Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi) Kanserle mücadeleye sağladığı katkılardan dolayı ödüllendirildi.

Doç. Dr. Onur Yarar (İstanbul Okan Üniversitesi) Türkiye’de sağlık yönetiminin gelişimine sağladığı katkı nedeniyle ödüle değer görüldü.
 
Prof. Dr. İsmail Ağırbaş (Ankara Üniversitesi) Sağlık yönetiminin gelişimine yaptığı katkılar sebebiyle ödül aldı.

Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu (Ankara Atılım Üniversitesi) Türkiye’de Sağlık turizminin gelişimine sağladığı akademik katkılar nedeniyle ödüle layık görüldü.

Tülay Karabağ (NTV İstanbul) Sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı ‘Basın Özel Ödülü’ne değer görüldü.

Dr. Sinan İbiş (Ankara Filavus) Türkiye’de Sağlık turizminin gelişimine sağladığı akademik katkılar nedeniyle ödül aldı.