Salak pondoh meyvesi nedir? Salak pondoh meyvesinin faydaları nelerdir?

Bir çeşit palmiye türünde yetişen salak pondoh meyvesi, boyu yaklaşık 6 metreye ulaşan palmiyelerde yetişir ve armut ya da yumurtaya benzer bir formdadır. Peki, salak pondoh meyvesinin faydaları nelerdir? Salak pondoh meyvesi nerelerde yetişir?

ntv.com.tr 28.09.2020 - 15:34

Salak pondoh meyvesi nedir? Salak pondoh meyvesinin faydaları nelerdir?

Tropikal bir meyve olan salak pondoh yılan derisine benzeyen pullu kabuğundan dolayı yılan meyvesi olarak da bilinir. Boyu yaklaşık 6 metreye ulaşan palmiyelerde yetişir. Şekli yumurtaya benzeyen salak pondoh, Tayland, Malezya, Brunei ve Endonezya’da gibi ülkelerde yetişir.

YILAN MEYVESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Uzun süre tokluk hissi veren bu tropikal meyve, hafızayı güçlendirmesiyle de tanınıyor. Avokado, portakal, mango, kivi gibi diğer tropikal meyvelerden daha fazla antioksidan içeriyor. Lezzetiyle de dikkat çeken meyveyi kontrollü tüketmek gerekiyor. Yılan meyvesi fazla tüketildiğinde kabızlık gibi sağlık problemlerine neden olabiliyor.

YILAN MEYVESİ NASIL TÜKETİLİR?

Üst kısmından küçük bir bölümü kesilerek kolayca soyulabilen yılan meyvesi, 3 bölümden meydana gelir. Her bölümde çekirdek bulunur fakat bu meyvenin çekirdekleri yenmez.

Büyük bir kısmı çekirdekten oluşan meyve sulu değildir ve hafif asitlidir. Açık sarı ve pembe renklerde olan meyvenin tadı armuta benzetilir.

Sayfa Yükleniyor...