Somalı madenci çocuklarına şifa arıyor

Soma'daki maden faciasından diğer vardiyada olduğu için kurtulan madenci Satılmış Cin, ailesiyle birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Maddi sorunlar yaşayan Cin, sağlık problemleri olan çocuklarına şifa arıyor.

maden-işçisi-satılmış-cin

Maden işçisi Satılmış Cin, bir taraftan maddi sıkıntılar nedeniyle yaşam mücadelesi verirken, bir taraftan da sağlık sorunları yaşayan 3 çocuğuna şifa arıyor.

Soma'da kiralık bir evde oturan 36 yaşındaki Satılmış Cin, 13 Mayıs'taki maden faciasında, bir sonraki "Paşa" vardiyasında olduğu için hayatta kaldığını, 301 arkadaşını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını anlattı.

Aldığı işsizlik maaşıyla ailesini geçindirmeye çalışan madenci, çeşitli sağlık sorunları olan çocuklarının tedavisini imkansızlık nedeniyle yaptıramadığını belirterek şöyle konuştu:

"Çocuğumun birinde kalp sorunu ve kafa büyümesi var, birinde göz kayması, diğerinde de beyninde su var. İmkanımız olmadığı için tedavi ettiremiyoruz. Maden faciasının ardından evimizi ziyarete gelen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi hanım sayesinde bizi Ankara'ya götürdüler. Ancak hastanede 1 gece yatırıp bir şey yapılmadan geri gönderdiler. Hastanede Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da gelip bizi ziyaret etti. O da çocukların sıkıntılarını, bizim sıkıntılarımızı halledeceğini söyledi. Ancak kimse arayıp sormadı. Çocuklarımı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdüm, Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne götürdüm. Bir sonraki randevuya imkansızlık nedeniyle gidemedim. Maddi imkanımız yok. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyorum. Hayırseverlerden yardım istiyorum. Çocuklarımın sağlığına kavuşmasını istiyorum. Okumalarını istiyorum. En son çare olarak madenci ya da tamirci olurlar."

Facianın ardından, maden şirketinin kendilerini tazminatsız işten çıkardığını söyleyen Cin, çocukların ihtiyaçlarını arkadaşlarının yardımıyla temin edebildiklerini sözlerine ekledi.

Anne Birten Cin ise çocuklarının sağlığına kavuşmasını istediğini, eşinin işi olmadığı için de büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Çok çaresiz olduklarını, borçlarının olduğunu ifade eden Cin, "Sütüm 3 aylık çocuğuma yetmiyor. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...