Olay, Adana'nın Feke ilçesinde gerçekleşti. Elektrikli testere ile çıktığı ağacın dallarını budayan Hasan Hüseyin Dişli, dengesini kaybederek yere düştü. Bu arada çalışan testere Dişli’nin burnunun bir bölümünü kesti.

Yakınları tarafından Feke Devlet Hastanesi'ne götürülen Dişli, hastanede cerrah olmadığı gerekçesi ile Kozan’a gönderildi. Burada bir özel hastaneye götürülen Dişli’ye müdahale edilmeyince Kozan Devlet Hastanesi'ne getirildi. İddiaya göre burada yarasına hiç bakılmayan Dişli bu defa Adana Seyhan Uygulama Hastanesi'ne götürüldü. Buradan da olumsuz yanıt alan yaralı adam akşam saatlerinde Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi.

KESİK BURUNLA KÖYÜNE GERİ DÖNDÜ

Burada yarasına pansuman yapan görevliler, dikiş atabilecek doktorun Seyhan Uygulama Hastanesi'nde bulunduğunu söyleyip tekrardan Seyhan Uygulama Hastanesi'ne yönlendirdi. Geceyi bir yakınının yanında geçiren talihsiz adam, ertesi gün burnundaki bandaj ile gittiği Seyhan Uygulama Hastanesi'ndeki doktorun polikliniği olduğu için dikiş atamayacağını öğrendi.

Gezdiği tüm hastanelerden yarasına dikiş attıramayan Hasan Hüseyin Dişli, burnundaki bandaj ile köye döndü.

"ÖZEL HASTANELER 15 BİN LİRA İSTEDİ AMA BENİM PARAM YOK"

Yaşadığı duruma tepki gösteren Dişli; “Sağlık alanında çok güzel ilerlemeler oldu ama ben burnumdaki kesiği bile diktiremedim. Bazı özel hastaneler 15 bin TL karşılığında dikeceklerini söylediler ama benim ona imkanım yok. Çok üzgünüm, bu halimle köyüme geri dönüyorum” dedi.

"O DOKTORLARIN HASTANEDE GÖREVİ NE?"

Devletin hastanelerinde tedavi olamadıklarını ve yaralı halde köylerine dönmek zorunda kaldıklarını ifade eden Hasan Hüseyin Dişli’nin eşi Ayşe Dişli ise “Bu nasıl adalet bir hastanede hastaya bakılmaz mı? Madem hastaya bakamayacaklar o doktorların hastanedeki görevi ne? Biz yaralı vaziyette köyümüze geri dönüyoruz. Bu yara nasıl iyileşecek?” diye konuştu. 

Yaralı adamı ve eşini Kozan’da misafir eden yakınları da, Dişli ailesinin en yakın yerleşim bölgesine 60 kilometre uzaklıkta bir dağ köyünde yaşadığını, yarasının köy yerinde enfeksiyon kapabileceğini, bu hali ile köye gitmesinin tehlikeli olduğunu ifade etti.