Uluslararası Yoga Festivali'nde bir ilk

Mert Güler, Uluslararası Yoga Festivali'nde Yoga ve Sufi temalı dersiyle, hayranı olduğu Mevlana'nın öğretisini dünya ile paylaşarak ülkemizi ve kültürümüzü Hindistan’da temsil edecek.

Uluslararası Yoga Festivali'nde bir ilk

Dünyanın en bilinen ve geniş katılımlı Yoga Festivali bu yıl ilk kez eğitmenleri arasına bir Türk eğitmeni davet etti. 

NTV'de yayınlanan "Canım Doktor" programının yoga eğitmeni Mert Güler, dünyaca ünlü yoga ustalarıyla birlikte Rishikesh Uluslararası Yoga Festivali'nde ders vermek üzere davet aldı.

Uluslararası Yoga Festivali'nde bir ilk - 1

1999 yılında ilki düzenlenen Uluslararası Yoga Festivali IYF’e her yıl dünyanın dört bir tarafından bini aşkın kişi katılıyor. Katılımcılar, 1 hafta boyunca dünyaca ünlü 46 Yoga üstadı ve Hindistan’ın spritüel rehberleri ile 70 saatten fazla ders yapıp sohbetlerine katılarak dünyaca ünlü yoga okullarının yoga stillerini deneyimleme olanağı buluyorlar.

Uluslararası Yoga Festivali'nde bir ilk - 2

2011’den beri her yıl öğrencileriyle birlikte Uluslararası Yoga Festivali’ne katılan Mert Güler, yılın belli bir süresini de Hindistan’da geçirerek yoga öğretisi üzerine çalışmalar yapıyor. Ayrıca tasavvufla ilgilenen ve Mevlana öğretisi ile ilgili araştırmalar yapan Mert Güler, yılda 2 kez Konya’da yoga-sufi kampları düzenliyor.

Sayfa Yükleniyor...