Cumartesi günü ünlü bir süpermarket zincirinden tavuk ve mantar alan Dr. Şahin Ali Yerlikhan (71) ve eşi Hülya Yerlikhan (58), bu malzemelerle hazırladığı yemeği yedi.

Çift bir süre sonra rahatsızlanınca durumu Kartal Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan gelinlerine bildirdi.

Hastaneye kaldırılan çifte gıda zehirlenmesi şüphesiyle serum verildi. Şahin ali Yerlikhan ve eşi, tekrar evlerine döndü.

İstanbul Pendik'te oturan çiftin sabah telefonlara cevap vermemesi üzerine yakınları eve koştu.

Kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla daireye girildi. İçeri giren yakınları, çifti hareketsiz görünce hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Eve gelen sağlık ekipleri, mutfakta bulunan Dr. Şahin Ali Yerlikhan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Evde hareketsiz ve bilinci kapalı olarak titrer halde bulunan eşi Hülya Yerlikhan ise apar topar Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İlk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine alınan Hülya Yerlikhan'ın tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

"MANTAR VE TAVUK ZEHİRLEDİ" İDDİASI İNCELENİYOR

Mantar ve tavuk zehirlenmesi iddiaları üzerine olay yerine gelen cumhuriyet savcısı soruşturma başlattı. Evde inceleme yapan polis de söz konusu yemeklerden İstanbul Hıfzıssıhha Enstitüsü'nde incelenmek üzere numune aldı.

KALP CERRAHI OLAN OĞLUNA DA HABER VERİLDİ

Şahin Ali Yerlikhan’ın kalp cerrahı olan ve ABD’de bulunan oğluna da acı haber ulaştı. Kalp hastalığı da bulunan Yerlikhan’ın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin tespit edilebilmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.