ÜÜ'den ücretsiz madde bağımlılığı testi

Üsküdar Üniversitesi bünyesindeki BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi), bir yıl boyunca İstanbul’da ücretsiz tarama testi yapacak.

Haberler 17.10.2014 - 09:40

ÜÜ'den ücretsiz madde bağımlılığı testi

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul’da ücretsiz madde bağımlılığı testi yapacak. İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) desteği ile gerçekleşecek proje kapsamında ileri teknolojiye sahip cihazlarla ölçümler yapılacak, uzman farmakolog, eczacı, kimyager, psikiyatrist ve psikologlarla birlikte geniş kapsamlı bir tarama hizmeti sunacak.

Üsküdar Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren, bağımlılık alanında bilimsel araştırmalar yapmanın yanı sıra projeler üreten, toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla çalışmalar yürüten BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi) ile BAUMER (Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi), “Bağımsızlık Hareketi” ile gençlere “Bağımsız olun ve hayatı fark edin” mesajı veriyor.

BAUMER “Hayatı Fark Et Bağımsızlığını İlan Et” projesi kapsamında bir yıl boyunca Beykoz Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak farkındalık eğitimlerini sürdürecek.

Sayfa Yükleniyor...