‘Yağları dondurarak inceltiyor’

Birçok kişi, kış aylarında vücuda yerleşen yağlardan kurtulmak istiyor. Plastik Cerrah Dr. Osman Şenel, cool shaping teknolojisinin istenmeyen kilolardan kurtulmada etkili olduğunu söylüyor.

28.04.2014 - 09:54

‘Yağları dondurarak inceltiyor’

Neştersiz, acısız, ağrısız ve diyetsiz bir yöntemle fazla kilolardan kurtulmanın mümkün olduğunu ileri süren Estanbul Plastik Cerrahi Kliniğinden Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Osman Şenel, cool shaping yönteminin, herhangi bir ilaç, kimyasal madde veya cerrahi teknik kullanmadan sadece yağları dondurarak yok ettiğini söylüyor.

ABD ve Avrupa’da hızla yaygınlaşan yöntemin FDA onaylı olduğunu belirten Dr. Şenel, “Karın, kalça, bel bölgesi, bacaklar, çene altı, kollar, sırt bölgesi de uygulama alanları arasında yer alıyor. Diğer uygulamalar ile kombine olarak da kullanıyoruz. Bölgesel zayıflamada hızlı ve etkin sonuçlar alırken, yoğun kilolu hastalarda seans sayısını artırarak sonucun daha hızlı olması sağlanabilir” diyor.

Şenel, uygulamanın yapılış yöntemini şöyle anlatıyor: “Koruyucu özel bir ped ile vücudun sorunlu bölgesi kaplanıyor. Özel uygulama başlığı ile hafif bir vakum sayesinde sorunlu bölge vakum haznesinin içine giriyor ve soğutuluyor. Bir saat sürecek uygulama sonrasında bölgenin uygulama başlığına alınan kısmının % 35 ile 50 oranında incelme sağlanıyor.

BU DA SOĞUK SAUNA
Vücut şekillendirmek için uygulanan soğuk tedavilerin en gelişmiş şekli ise Cryocabin. Bir tür soğuk sauna gibi olan bu kabinin içi -140/-180 derece. Sistem sadece üç dakika süren tek seansta ortalama 700 kalori yaktırıyor.”

Bu sistemin sadece bölgesel değil tüm vücuda uygulandığını belirten Şenel, selülit tedavisinde de etkili sonuçlar aldıklarını söylüyor ve ekliyor: “Cryo sauna ani ısı düşüşü ile vücutta yarattığı şok dalgası kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor ve vücut buna direnç artışı olarak tepki veriyor. Selülitlerin oluşumuna neden olan artık maddelerin ve yağ hücrelerinin dondurularak parçalanmasını sağlıyor. Bu yöntem incelmenin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirmek için de kullanılıyor. Dünyaca ünlü sporcular güçlü ve dayanıklı olmak için bu sistemi kullanıyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...