Yanık sonrası tedavide lazer çözüm olabilir mi? (lazerle estetik tedavisi nedir?)

Ütü patlaması sonucu yüzünde lekeler oluşan 38 yaşındaki Özlem Bolat, estetik merkezlerinde kullanılan Thulium Lazer de sağlık aradı.  Bolat, Türkiye'de bazı merkezlerde kullanılan "tulyum lazer" in işe yaradığını düşünüyor.

NTV 13.03.2017 - 09:59 | Son Güncelleme : 14.03.2017 - 09:44

Yanık sonrası tedavide lazer çözüm olabilir mi? (lazerle estetik tedavisi nedir?)

Ankaralı iki çocuk annesi Özlem Bolat,  evde ütü yaptığı sırada fışkıran buharın ve ardından da patlayan ütünün yüzünde yaralar oluşturduğunu anlattı.

Cildinde oluşan lekeler nedeniyle zor günler geçiren Bolat, estetik merkezlerinde bulunan Thuluim Lazer (tulyum lazer) ile tedavi olmaya karar verdi.

Tulyum Lazer leke tedavisinde kullanılan bir cihaz.  

Yaşadıklarını Sabah gazetesine anlatan Özlem Bolat, "Yüzümü yıkadıkça, avuçlarımda yüzümün su topladığını fark ettim. Hemen acile kaldırıldım, acilde hayatımın en büyük acısını yaşadım." diye konuştu.

Bolat, hastane tedavisi sonrasında, yüzündeki izler için estetik tedavi arayışlarına girdi. 

Bolat'a estetik tedavisi uygulayan, özel estetik merkezi çalışanı Dr. Serkan Öztürk, genç kadınla tanıştıklarında hayatla bağını kopardığını fark ettiklerini söyledi. Yaptıkları işlemin detaylarından bahseden Öztürk, tulyum lazer için, "Özellikle cilt lekeleri ve yanıklarda kullandığımız bir yöntem. Yüz güldürücü bir yöntem. Tek seanslık bir uygulama yaptık. Çok basit bir ütü yanığı yüzünden tüm hayatı çekilmez hale gelebilirdi " ifadelerini kullandı.

THULIUM LASER NEDİR?

Tulyum Lazer, Türkiye'de bazı estetik merkezlerinde bulunuyor. Estetik merkezlerinin intermet sitelerinde bu cihaz için "cilt lekeleri, ‘melanosit’ denen ahtapot görünümlü, yün yumağı formatındaki fagositik hücrelerin güneş, spot ışığı, yaşlanma, gebelik, çevresel faktörler ve hormonal değişiklikler gibi birçok farklı sebeple cilde rengini veren melanin içeriğinin artmasıyla oluşur. Ciltte alacalı bulacalı pigmentasyon alanları, gitgide büyüyen ve koyulaşan şekillerde dağınık lekeli bir görünüm oluşturur. Thulium Lazer'in hedefi bu yün yumağına dönüşmüş ve gitgide büyüyen makrofajları yok etmektir." bilgisi veriliyor. 

Estetik tedavisi öncesi ve sonrası Bolat'ın yüzü. 
Estetik tedavisi öncesi ve sonrası Bolat'ın yüzü. 

Doktor Öztürk,  tedavi konusunda bilgi verirken,  "Öte yandan bu hastalıklar süistimale açık rahatsızlıklar, hekim olmayanların önerdiği ilaçlar büyük sorunlar çıkarılabiliyor"  uyarısında da bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...