Yaşlıları ‘hayata bağlayan’ telefon

Acil durum uyarı butonu, yer belirleyen GPS modülü gibi özellikleri bulunan yaşlı dostu telefonlar, yaşlı ve yakınlarının hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

02.10.2013 - 10:52

Yaşlıları ‘hayata bağlayan’ telefon

Yaşlı nüfusun dünyada ve ülkemizde giderek artması, firmaları, bu yaş grubuna yönelik ürün ve çözümlere yöneltiyor. Bunlardan biri de yaşlılara ve yakınlarına çeşitli avantajlar sunan özel dizaynlı telefonlar.

Özellikle ileri yaştakiler için üretilen özel telefon; büyük rakamlı tuşlar, kolayca okunan ekran, basit kullanım, tuşlara basıldığında rakamların sesli olarak okunması ve acil durum uyarı butonu gibi hayatı kolaylaştırıcı fonksiyonlara sahip. Telefon, içinde bulunan GPS modülü, uydular aracılığı ile kişinin konumunu tespit ederek bilgisini bir merkeze iletiyor. Böylece kişinin anlık konumu, yakınları tarafından bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden takip edilebiliyor.

Yardım gerektiren acil durumlarda basılan acil durum uyarı butonu ise kişinin konum bilgisini sinyal olarak merkeze ulaştırıyor ve acil yardım ekiplerini, kişi ve/veya yakınları ile iletişime yönlendiriyor. Yanı sıra telefon sahibi, istediği zaman kendisine verilen numarayı tek tuşla arayarak bir doktor ile görüşüyor ve dilediği konuda tıbbi danışma hizmeti alabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...