"Yılda 20 bin kişiye ilk yardım eğitimi veriyoruz"

Türk Kızılayı Genel Müdürü Altan, "Yılda 20 bin kişiye eğitim veriyoruz. Bu sayıyı artırmanın yollarını bulmamız lazım" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.12.2017 - 12:10

"Yılda 20 bin kişiye ilk yardım eğitimi veriyoruz"

Türk Kızılayı Genel Müdürü İbrahim Altan, Malatya'da bir otelde Türk Kızılayı İlk Yardım Merkezleri Mesul Müdürleri Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yaralanmaların ölüme sebebiyet verdiğini, bu açıdan ihtiyaç halinde ilk müdahalenin yapılabilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Kızılay ve Kızılhaç'ın ilk yardım eğitimi almış kişi sayısını artırmayı hedeflediğini, bu amaçla çalıştığını anlatan Altan, "Hedef 2020 yılına kadar 200 milyon olarak belirlendi. Türkiye olarak bizde kendi üzerimize düşen çalışmayı yapacağız. Yılda 20 bin kişiye eğitim veriyoruz. Bu sayıyı artırmanın yollarını bulmamız lazım. İlk yardım eğitimleri konusunda cazibe noktaları oluşturmamız ve insanları bu alana çekmek gerekiyor. Her haneden bir kişinin bu eğitimi almasını hedeflemek güzel. Olmayacak bir iş değil, yapılabilir." diye konuştu.

Türk Kızılayı'nın bütçesinin de geçmiş yıllara oranla artış gösterdiğini bildiren Altan, bu yılki bütçelerinin 3,5 milyar lira olduğunu açıkladı.

Gelecek yıl ise tahmini bütçeyi 5,5 milyon lira olarak belirlediklerini vurgulayan Altan, "Bu işler çalışmakla oluyor, ne kadar çok çalışırsak, gayret edersek karşılığını toplumumuz veriyor. Emek, gayret, alın teri, vakitlerden fedakarlık bize kalıyor. " ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...