THY'den iki yeni rota

Türk Hava Yolları, Irak'ın Kerkük ve Türkmenistan'ın Türkmenbaşı şehirlerine tarifeli sefer başlatılacağını duyurdu.

THY'den iki yeni rota

Türk Hava Yolları (), Irak'ın Kerkük ve Türkmenistan'ın Türkmenbaşı şehirlerine tarifeli sefer başlatma kararı aldı.

THY tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada, "Ortaklığımız Yönetim Kurulunca, imkanlar ve pazar koşullarına bağlı olarak Irak'ın Kerkük ve Türkmenistan'ın Türkmenbaşı şehirlerine tarifeli sefer başlatılmasına karar verilmiştir." denildi.

KERKÜKLÜLER KARARDAN MEMNUN

Kentteki turizm şirket sahipleri, esnaf ve vatandaşlar THY'nin Kerkük'e yapacağı seferlerden memnun olduklarını belirtti.

Altuntur turizm şirketinden Sezer Bızok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY'nin Kerkük seferlerinin kentin dünyaya açılmasını sağlayacağını söyledi.

Bu gelişmenin tüm Kerküklüleri sevindirdiğini vurgulayan Bızok, "Türk Hava Yolları demek dünyada 300'den fazla destinasyona bağlanmak demektir. Yolcularımızın Türkiye ve dünyaya yapacakları ticari, turizm ve tedavi amaçlı seyahatlerine tam kolaylığın sağlanması anlamına gelir." dedi.

Bızok, dünyanın en güvenilir hava yolu şirketlerinden THY ile Kerkük Havalimanı'ndan güvenle edileceğini belirtti.

Altunfly turizm şirketinden İbrahim Pasvanzade, Kerkük'ten Türkiye'ye özellikle turizm ve tedavi amaçlı seyahat edenlerin sayısının oldukça fazla olduğuna ve bu kişilerin tamamının artık hem Kerkük Havalimanı'ndan hem de en çok güvendikleri THY ile yolculuk yapacaklarına dikkati çekti.

Bu bakımdan Kerküklüleri şanslı bulduğunu dile getiren Pasvanzade, THY'nin bu adımının Türkiye'deki diğer hava yolu şirketlerini de Kerkük'e sefer başlatmaya teşvik edeceğini kaydetti.

Özellikle Avrupa'daki Iraklı gurbetçilerin THY'yi tercih ettiği bilgisini veren Pasvanzade, gurbetçilerin artık yaz tatillerinde memleketlerine gelirken de THY ile yolculuk yapacaklarını söyledi.

Kerkük esnafından Bedir Terzi de Kerkük Havalimanı'nın açılışı ve THY'nin seferlere başlamasının tüm Kerküklüleri mutlu ettiğini belirtti.

Ailesinin bir kısmının Avrupa ve ABD'de yaşadığını söyleyen Terzi, artık ailesinin uzun soluklu ve kaliteli uçuşlarıyla tanınan THY ile Kerkük'e geleceğini ifade etti.

THY'nin Kerkük'e tarifeli sefer başlatarak hem uluslararası hem de diğer Türk hava yolu şirketlerine öncülük yaptığını kaydeden Terzi, bu kararın başka şirketlere örnek olmasını temenni etti.

Kerkük'te daha önce askeri üs olarak kullanılan ve 16 Ekim'de törenle resmi açılışı yapılan Kerkük Havalimanı'ndan 20 Ekim'den itibaren iç ve dış hat uçuşları başlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...