Turistlerin düğün fotoğrafında gözde mekanı: Kapadokya

Doğal güzellikleriyle konuklarına masalsı bir manzara sunan Kapadokya, düğün fotoğrafı çektirmek isteyen yabancı çiftlerin gözde mekanı haline geldi.

Anadolu Ajansı 16.05.2018 - 14:18

Turistlerin düğün fotoğrafında gözde mekanı: Kapadokya

Çeşitli ülkelerden prodüksiyon ekipleri ile Kapadokya'ya gelen çiçeği burnunda çiftler, peribacaları, doğal kaya oluşumları ve gökyüzünü renklendiren sıcak hava balonlarının oluşturduğu manzarada, objektif karşısına geçerek mutluluklarını ölümsüzleştiriyor.

Bir ömür saklayacakları düğün fotoğrafları için Kapadokya'yı tercih eden başta Çin ve Rusya olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen gelin ve damatlar, sabahın erken saatlerinden itibaren farklı mekanları gezerek, en iyi fotoğraf karelerini yakalayabilmek için çaba sarf ediyor.

Gelecek ay Çin'in Chengdu kentinde düzenlenecek düğün töreni ile hayatını Linda Giaco ile birleştirecek olmanın mutluluğunu yaşayan Jacky Ziu, yaptığı açıklamada, ülkesinden 12 kişilik çekim ekibi ile geldiğini, bölgede iki gün boyunca farklı mekanlarda fotoğraf çektirdiklerini belirtti.

"KAPADOKYA OLDUKÇA İLGİNÇ VE HARİKA BİR YER"

İnternetten araştırma yaparken manzarasını ilginç bulduğu için Kapadokya'yı tercih ettiğini ifade eden Jacky, bölgenin dünyanın başka yerinde olmayan doğal güzelliklerle bezeli yapıya sahip olduğunu vurguladı.

Sıcak hava balonu turuna katılarak Kapadokya semalarında da objektif karşısına geçmeyi planladığını anlatan Jacky, "Düğünden önce güzel bir manzarada fotoğraf albümü oluşturmaya karar verdik. Kapadokya'nın doğal güzelliklerini görünce doğru yer burası diye düşündük. Dünyada çok turistik mekan var ama Kapadokya oldukça ilginç ve harika bir yer" dedi.

Linda ve Jacky çiftinin fotoğraflarını çeken ekibin sorumlusu Parnan Tong ise Çin'den kalabalık bir ekiple geldiklerini dile getirerek, "Çin'den gelin ve damat ile 14 kişilik ekiple geldik. Burada çok güzel fotoğraf ve videolar çektik. Gelecek ay başka bir çiftle yeniden bölgeye geleceğiz" diye konuştu. 

"KAPADOKYA DOĞAL BİR STÜDYO"

Bölgeyi tercih eden yerli ve yabancı çiftlerin düğün fotoğraflarının hazırlanması amacıyla faaliyet gösterenlerden Adem Yıldırım da çeşitli ülkelerden gelen yeni çiftlerin genellikle çekim ekibi ile geldiğini ancak bazı çiftlerin ise acente veya internet yoluyla kendilerine ulaşarak hizmet talebinde bulunduklarını söyledi.

Yıldırım, peribacaları ve sıcak hava balonlarıyla farklı bir görsel oluşturan Kapadokya'nın doğal bir stüdyo olduğuna işaret ederek, "Düğün fotoğrafı için daha çok Rusya'nın yanı sıra Uzak Doğu ve Güney Amerika ülkelerinden geliyorlar. Gün doğumu ve sıcak hava balonlarının gökyüzünde olduğu manzaralar tercih ediliyor" ifadelerini kullandı.

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz ise son dönemde yoğunluk kazanan düğün fotoğrafı çekimlerinin bölgenin tanıtımına katkı sağladığını belirtti.

Çeşitli alanlarda çekim gerçekleştiren yabancı çiftleri ziyaret ederek kendilerine yöresel ürünler hediye ettiklerini anlatan Durmaz, Kapadokya'nın, balayı turizmi açısından dünyanın önde gelen turizm merkezi olma yolunda ilerlediğini de sözlerine ekledi.

VİDEO: KAPADOKYA'NIN İNCİSİ'NE 382 BASAMAKLI MERDİVENLE İNİLİYOR

Sayfa Yükleniyor...