1 hafta mı 4 hafta mı?

Almanya'da yaptığı açıklamalarla Türkiye'de yaptığı açıklamalar arasında farklılıklar olan Bernd Schuster'in, "Yıldırım Demirören ile ilk kez 4 hafta önce görüşmeye başladık" ifadesiyle "İlk teklif geçen hafta geldi" ifadesi kafaları karıştırdı.

Haberler 16.06.2010 - 12:25

Almanya'nın önde gelen spor sitelerinden Spox.com'tan Fatih Demireli'ye konuşan Bernd Schuster, Yıldırım Demirören ile ilk kez 4 hafta önce görüşmeye başladıklarını ifade ederken Türkiye'ye geldikten sonra yaptığı açıklamada "İlk teklif geçen hafta geldi" dedi. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Fatih Demireli, Schuster ile e-posta aracılığıyla Almanya'da görüştüklerini belirtti.

Schuster Spox'ta yer alan demecinde önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ın yeni Teknik Direktörü Bernd Schuster, Beşiktaş Baskanı Yıldırım Demirören ile 4 hafta önce görüşmelere başladığını açıkadı. Schuster, Beşiktaş’a "evet" demesindeki etkenler, Beşiktaş'ın transfer ettiği Ricardo Quaresma ve gündemde olan Robinho hakkında çarpıcı açıklamalarda da bulundu. Schuster

Bernd Schuster'in Alman sitesi Spox.com'a yaptığı açıklamaları:
Beşiktaş'a transferi:
"Beşiktaş büyük ve uluslararası platformda önemli bir kulüp. Yönetimi, gelecekle ilgili düşünceleri ve şehir itibariyle herşey olumlu. Başkan Yıldırım Demirören 4 hafta önce şahsen benimle irtibata geçti."

Beşiktaş hakkında bilgileri: "Başkan ile ilk görüşmelerden itibaren kulüp hakkında ve özellikle de kadro hakkında bilgiler edinmeye başladım. Saatlerce Video analizi yaptım ve takımımla tanışacağım için çok sevinçliyim."

Ernst ve Fink gibi Alman oyuncuların kadroda olması: "Beni tek ilgilendiren şey, bir oyuncunun felsefeme uyup uymaması ve takım oyununa uyumu. Bütün oyuncuları izleyeceğim, herkesi gözden geçireceğim. Kimsenin yeri garanti değil ve herkese şans vereceğim."

Robinho ve Hilbert transferi: "Robinho, Dünya'nın en iyi oyuncularından bir tanesi ve ayrıca çok iyi bir çocuk. Her teknik direktör Robinho gibi bir oyuncuyu ister. Transferler ve Hilbert hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum ama bir gerçek var ki, hedeflerimize ulaşmak için bir şeyler yapmamız lazım."

Ricardo Quaresma: "Ricardo çok yönlü bir oyuncu. İki ayağını da kullanabiliyor ve orta sahanın sağında veya solunda görev yapabiliyor. Uluslararası tecrübeye sahip, Dünya'nın en ünlü kulüplerinde oynadı. En iyi futbol yaşında."

Beşiktaş taraftarı: "Bende onlar gibi heyecanlıyım. Beşiktaş'ın başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Umarım Beşiktaş taraftarı sabırlı olur. Onların desteğine ihtiyacımız var. İnönü Stadı bizim kalemiz olacak."

Daum'dan bilgi aldı mı? "Kimseye danışmadım, kimseden bilgi almadım. Bilgileri kendim toplayacağım. İlk antremanları iple çekiyorum, olumlu ve olumsuz yanlarımızı göreceğim. Ayrıca teknik kadromuz çok deneyimli bir ekip."

Türk Futbolu: "Süper Lig'de çok büyük kulüpler ve çok iyi oyuncular var. Türk Milli Takımı Euro 2008'de Almanya'ya çok şanssız bir şekilde yenilip, yarı finalde elendi. Dünya Kupası'nda olmaması onların gerçek gücünü göstermez. Umuyorum Beşiktaş ile Avrupa Ligi'ne katilip, Türk futbolunu başarılı bir şekilde temsil ederiz."

Spox'a e-posta yoluyla verdiği röportajda yukarıdaki açıklamaları yapan Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü, Bernd Schuster Türkiye'ye geldikten sonra yaptığı açıklamada, "İlk teklif geçen hafta geldi" dedi.

TÜRKİYE'DEKİ İLK AÇIKLAMASI "İLK TEKLİF GEÇEN HAFTA GELDİ"
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster, Alman basında yer alan "Demirören ile 4 hafta önce görüştüm" şeklindeki açıklamalarından sonra Türkiye'de yaptığı ilk açıklamada "İlk teklif geçen hafta geldi" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...