3 günde 24.300 kilometre!..

Borussia Dortmund’un golcü yıldızı Pierre-Emirick Aubameyang, Dortmund-Nijerya-Paris-Gabon-Dubai hattında üçgünde 24 bin 300 kilometre mesafe katetti.

Ntvspor 10.01.2016 - 15:50

3 günde 24.300 kilometre!..

Borussia Dortmund’un yıldızı Pierre-Emerick Aubameyang, hayatı boyunca unutamayacağı üç gün yaşadı. Gabonlu forvet “Yılın Afrikalı Futbolcusu” ödülünü almaya giderken, bu yolculuğun 3 günü kapsayacağını ve üç kıtada 24 bin kilometreyi aşacağını tahmin bile etmiyordu.

Aubameyang, Perşembe günü Dortmund’dan Abuja’ya uçtu ve Nijerya’nın başkentindeki gala gecesinde ödülünü aldı. 26 yaşındaki forvet, ertesi gün Paris’e geldi. Ancak burada Gabon Futbol Federasyonu yetkililerinin “Hemen buraya gel. Cumhurbaşkanı, senin için bir davet düzenliyor” mesajını aldı. Aubameyang, hemen Dortmund Kulübü’nü aradı. Teknik direktör Thomas Tuchel’dan izin aldı. Ancak Tuchel’ın bir şartı vardı: “Cumartesi Dubai’de başlayacak kampa yetişeceksin.”

Bu noktada Borussia Dortmund Kulübü devreye girdi. Doğrudan uçuş bulunamayınca Aubameyang için hemen özel bir jet ayarlandı. Yıldız futbolcu, Paris’ten ülkesi Gabon’un başkenti Libreville’e 7 bin 600 kilometreyi özel bir jetle gitti. Havaalanında binlerce hayranının karşıladığı yıldız forvet, şehirde üstü açık bir araçla turladı, ödülünü Gabonlulara gösterdi. Cumhurbaşkanı Ali-Ben Bongo Ondimba’nın şahsen tebrik ettiği Aubameyang, Cumartesi yeniden özel jete bindi; Libreville’den Dubai’ye uçtu. Ve tam zamanında idmana katılmayı başardı.

Borussia Dortmund da sosyal medya hesabından golcü oyuncusunun gelişini duyururken, "Aubemayang geri döndü" ifadeleriyle  antrenmana çıkış görüntülerini yayınladı. Dortmund hesabında ayrıca Aubemayang'ın antrenmandaki fotoğraflar da paylaşıldı.

Sayfa Yükleniyor...