Abdullah Avcı istifa etti

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı görevinden istifa etti. TFF Başkanı Demirören, teknik direktörlük görevi için Fatih Terim ile görüşecek.

Haberler 20.08.2013 - 18:59

Abdullah Avcı istifa etti

A Milli takımda bir dönem sona erdi.

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu ile karşılıklı anlaşarak Milli Takımlar bünyesindeki görevlerinden ayrıldığını açıkladı.

Avcı istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Futbolun içinde kazanmak da kaybetmek de olduğu gibi birlikte çalışmak da ayrılmak da var. Ben de ayrılmanın en doğru karar olduğunu düşündüm ve bu görüşümü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile paylaştım. Başta şahsı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim."

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak Fatih Terim ile görüşmek istediklerini iletti.HABERE GİT

TFF'DEN TEŞEKKÜR
TFF Abdullah Avcı'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. TFF'nin internet sitesinde yayınlanan teşekkür mesajında, şu ifadelere yer verildi:

"Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yapılan karşılıklı görüşmeler ve varılan anlaşma sonucunda milli takımlardaki görevlerinden ayrılmıştır. Sayın Abdullah Avcı'ya görevde bulunduğu süre içindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz."

18 MAÇTA 5 GALİBİYET
2011'in sonunda A Milli Takım’ın başına geçen Abdullah Avcı, bugüne kadar çıktığı 12'si özel 18 maçta yalnızca 5 galibiyet alabildi. A Milli Takım, dünya kupası elemelerinde de beklenen performansı gösteremedi.

Avcı yönetimindeki milliler, 2014 Dünya Kupası elemelerinde çıktığı 6 maçın üçünü kaybetti, birindeyse berabere kaldı. Yalnızca, grubun son iki sırasında yer alan Estonya ve Andorra’yı mağlup edebilen Türkiye, topladığı 7 puanla grubunda 4. sırada.

Bu sonuçlara rağmen Türkiye'nin dünya şampiyonasına katılma şansı matematiksel olarak sürüyor. Abdullah Avcı, millilerin Macaristan'la oynanan iki maçtan yalnızca 1 puan alması ve Romanya'ya kendi sahasında yenilmesi nedeniyle yoğun şekilde eleştiriliyordu.

Aavcı yönetiminde 12 özel maç yapan milliler, bu maçların da yalnızca dördünü kazanmayı başardı. Avcı'nın 31 mayıs 2015 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyordu.

Sayfa Yükleniyor...