Ağaoğlu bu kez kafa yardı

Antalya’da düzenlenen golf turnuvasında tartıştığı bir gazeteciye kafa atan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun vurduğu top bir görevlinin kafasına isabet etti. Kaşı açılan görevli, hastanaye kaldırıldı.

Anadolu Ajansı 13.10.2012 - 09:09

Ağaoğlu bu kez kafa yardı

Turkish Airlines World Golf final turnuvası kapsamında Antalya'ya gelen dünyaca ünlü 8 golfçü, aralarında Mustafa Koç ve Kaya Çilingiroğlu gibi tanınmış isimlerin yer aldığı amatör golfçülerle maç yaptı.

Turkish Airlines World Golf turnuvası kapsamında yapılan mini turnuvada Kaya Çilingiroğlu, Mehmet Dora ve Başar Nuhoğlu, Matt Kuchar ile golf oynama fırsatı buldu.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fikret Öztürk, Selçuk Çetin ilk turda, Mustafa Koç ise ikinci tur maçlarında dünyaca ünlü ABD'li golfçü Tiger Woods ile golf oynadı.

Tiger Woods ile golf oynayan ve 15'inci delikte 2'nci vuruşunu yapan Ahmet Ağaoğlu'nun topu, bir kişinin yaralanmasına neden oldu.

Mustafa Koç'un ''caddy''si (golfteki yardımcı kişi) İbrahim Alıcı, 15 ve 16'ıncı deliğin başladığı noktanın arasında beklerken, başına isabet eden top nedeniyle kaşı açıldı.

Çevredekilerin yardımıyla kanamasının durması için başı sarılan Alıcı, daha sonra golf aracıyla ambulansa taşındı. Anadolu Hastanesi'ne götürülen Alıcı'nın kaşına dikiş atıldı. Alıcı'nın sağlık durumunu iyi olduğu öğrenildi.

Ahmet Ağaoğlu, ''Hep onu söylemeye çalışıyorum, golf tehlikeli bir şey. Çok dikkatli olmak lazım. Amatörlerde topun sopadan çıkış sürati 120 kilometre civarında, ama o da yeterli. Yakın mesafede bir insana çarpsa, Allah korusun çok vahim neticeler doğurabilir. Bu kişi Tiger ya da Rory olursa sürat 180-200 kilometre oluyor” dedi.

Ağaoğlu, bir talihsizlik yaşadıklarını belirterek, bunun son olması temennisinde bulundu.

Ahmet Ağaoğlu tartıştığı Cihan Haber Ajansı muhabiri Cihat Ünal’a kafa atmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...