Akdağ: Bizim için her maç final

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Cem Akdağ, içinde bulundukları sıkıntılı durum itibariyle her maçın kendileri için final olduğunu ifade ederek, Beşiktaş Çola Turka galibiyetinin kendilerini çok sevindirdiğini söyledi.

02.01.2010 - 20:55

Galatasaray Cafe Crown’un antrenörü Cem Akdağ, Beşiktaş Cola Turka’yı deplasmanda mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

''Rakibin kim olduğu bizim için önemli değil'' diyen Akdağ, ''Maçlara tüm gücümüzle çalışıp, elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu maçta seyirci baskısı yüksekti, ama bir şekilde baskıyı atlatmayı bildik. Kazandığımız için son derece mutluyum'' diye konuştu.

Galatasaray Cafe Crown'daki oyun direncinin yüksekliğiyle ilgili yöneltilen bir soru üzerine ise Akdağ, ''Bu oyuncularla alakalı bir şey. Bizler de katkıda bulunuyoruz bir şekilde, ama oyuncularımız zaten çok agresif yapıda ve basketbol oynamayı seven insanlar. Tüm gücümüzle onları motive etmeye çalışıyoruz ve onlar da zaten bu gücü gösteriyorlar'' dedi.

Sarı-kırmızılı oyuncu Michael Wilkinson ise açıklamasında, ''Çok zor bir maçtı. Savunmada iyiydik, hücumda ise akıllı davrandık. Çok zorladılar bizi, ama kazanmayı bildik. Onlar öne geçtikleri zaman birbirimize güç vererek, bu zor durumdan kurtulduk. Sonunu iyi getirdik maçın'' şeklinde konuştu.

BIYIKTAY SAVUNMADAN ŞİKAYETÇİ
Beko Basketbol Ligi'ndeki derbi karşılaşmasında Galatasaray Cafe Crown'a 96-87 yenilen Beşiktaş Cola Turka'da, antrenör Burak Bıyıktay, yaşadıkları savunma sorunlarına dikkati çekti.

Bıyıktay, ''Maça kötü savunmayla başladık. Galatasaray Cafe Crown da iyi mücadele etti. Klasik hastalığımız olan savunma problemini bir türlü çözemedik'' dedi.

Oyunun üçüncü periyodunda iyi savunma yaparak maça ortak olduklarını, ancak ardından yine hatalarını tekrarladıklarını vurgulayan Bıyıktay, ''Galatasaray'ın kazanmasına izin verdik. Oyuncularımıza hep söylüyoruz. İyi savunma yapmadan maç kazanmak kolay değil. Belki daha alt seviyede takımlara karşı olabiliyor, ama bu seviyede takımlara karşı kazanamıyoruz. Özelikle seyircimizin önünde kaybettiğimiz için üzgünüz. Yine yolumuza devam ediyoruz, ama savunmayla ilgili daha çok çalışıp dikkatli olmalıyız'' diye konuştu.

Bıyıktay, ayrıca sakatlığı nedeniyle takımdaki yerini alamayan Newley'in eksikliğini fazlasıyla hissettiklerini de dile getirerek, ''Kısa rotasyonunda problemimiz var. Newley'in olmayışı sıkıntı yaratıyor. Dolayısıyla maç sonuna doğru birtakım yorgunluklar geliyor'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...