Alex: Sonucu küçük detaylar belirler

Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, Beşiktaş ile yapacakları derbi maçla ilgili, "Bu tip karşılaşmalarda sonucu bazı küçük detaylar belirler. Bu detayların lehine olduğu takım, sahadan galip ayrılacak" dedi.

17.04.2010 - 18:20

Alex: Sonucu küçük detaylar belirler

Brezilyalı futbolcunun Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayımlandı.

Derbide her iki takım için de zorlu bir mücadele yaşanacağını ifade eden Alex, "Derbi maçların özelliği budur. Evimizde kendi taraftarımızın önünde oynayacağız. Bu durumun avantajını kullanıp 3 puanı alarak şampiyonluk yolundaki önemli adımı atmak istiyoruz" diye konuştu.

Derbi maçın şampiyonu belirlemeyeceğini, ancak galip gelen takımın bir miktar yol kat edeceğini düşündüğünü anlatan Fenerbahçeli futbolcu, "Şu anda Beşiktaş takımıyla arada 4 puanlık bir fark var. Kazanırsak bu puan farkı 7'ye yükselecek ve rakibi geriye atmış olacağız. Beşiktaş da bu maçı kazanıp puan farkını azaltmak isteyecektir. Bu açıdan bakıldığında ben Fenerbahçe için şampiyonluğu belirleyen bir maç olduğunu zannetmiyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

Bu tip maçlarda sonucu bazı küçük detayların belirlediğini anlatan yıldız oyuncu, bu detayların lehine olduğu takımın, sahadan galip ayrılacağını ifade ederek şunları kaydetti:
"Hafta içinde yapılan antrenmanlarda hem daha iyiye gitmeye çalışıyoruz, hem de rakibi tanıyoruz. Oyunda açıklarımızı kapatarak ve rakibin eksiklerini mümkün olduğunca tespit edebildiğimiz takdirde, saha içerisinde kendi gücümüzü göstermeyi hedefliyoruz. Futbolun belirleyici detayları da Fenerbahçe ile beraber olduğu sürece umuyorum ki bu karşılaşmadan mutlu ayrılan taraf biz olacağız."

Taraftarlarının da derbide ne yapması gerektiğini çok iyi bildiğini kaydeden Alex, sarı-lacivertlilerin maç ayırt etmeksizin kendilerine büyük destek verdiğini belirterek, "Elbette derbi maçının atmosferi biraz daha farklı oluyor. Her zamanki gibi bu stada gelip, bizi destekleyecek ve bizimle sahada oynayacaklar. Biz de hep beraber bu sahadan galip ayrılmayı istiyoruz" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...