Alman basını: Hamburg auta çıkabilir

Alman gazeteleri, Hamburg-Galatasaray randevusunu "“Bir Türk dışarı uçtu! Ama Hamburg da auta çıkabilir”, "Hamburg Boğaz'ın cehennemine gidecek" başlıklarıyla verdi.

13.03.2009 - 12:11

Alman basını: Hamburg auta çıkabilir

Hamburg ve Galatasaray, UEFA Kupası 4. tur ilk maçında 1-1 berabere kaldı. Maçın yankıları ise Alman basınında geniş yer buldu.


Stern dergisi internet portalında verdiği haberde, Werder Bremen ile St. Etienne maçı ile de karşılaştırma yaparak, "Maç Hamburg için, Werder Bremen kadar iyi geçmedi. Yine de 10 Türk'e karşı bir Remis yeter" ifadelerini kullandı.

Ancak gelecek hafta Hamburg'un 'titreyeceği' ifadesini kullanan Stern, "Hamburg'un gelecek Perşembe "Boğaz'ın Cehennemi" olarak bilinen Ali Sami Yen'de çok işi olacak" diye yazdı.

Hamburg'un ikinci yarıda performansının arttığını yazan Stern, "Böylelikle en azından beraberliği yakaladılar" ifadesini kullandı.

Hamburg'taki statta 52 bin izleyici olduğunu belirten Stern, bunlardan 12 bine yakınının Türk taraftarlar olduğunu belirtti. Haberde Bülent Korkmaz'ın "1-1 beraber skor bizim için iyi bir başlangıç. En büyük avantajımız, taraftarlarımız" sözlerine yer verdi ve İstanbul'da 23 bin izleyicinin olacağına dikkat çekti.

Almanya’nın yüksek tirajlı gazetesi Bild ise Hamburg-Galatasaray maçı ile ilgili haberinin başlığını, Emre’nin kırmızı kart görmesine dayanarak verdi: “Bir Türk dışarı uçtu! Ama Hamburg da auta çıkabilir”

“UEFA Kupası’nda çeyrek final oynamak için bu skor yeterli olacak mı?” sorusunu gündeme taşıyan Bild, Hamburg 40 dakika’ya yakın bir süre sahada daha fazla kişi ile oynamasına rağmen, Galatasaray’a karşı sadece 1-1’lik bir skor elde edebildi” ifadelerini kullandı.

Spiegel dergisi haberinde, "Hamburg'da sadece Remis oynadı" başlığını attı. Haberde, "Hamburg'un 10 İstanbullunun karşısında üstünlüğü vardı, ama yine de zaferi kaçırdı" ifadesi kullanıldı.

ZAFERİ GALATASARAY'A BAĞIŞLADI
Haberde Galatasaray taraftarlarının, maçtan saatler önce kutlama yapmaya başladığı yazıldı ve Hamburg'un deplasmanda oynuyor gibi hissettiği aktarıldı.

Berliner Zeitung haberinde, "Hamburg zaferi bağışladı", başlığını kullandı ve "Hamburg, neredeyse tüm ikinci yarı boyunca bir kişi eksik oynayan Galatasaray'ı, zafer elde edemeyerek bağışladı" diye yazdı ve Alman takımın İstanbul'da çok çalışması gerektiğine dikkat çekti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...