Amatör kümede karmaşa

3. Lige terfi maçlarında yarı finalde sahte lisanlı oyuncu oynatan rakibine elenen Hakkari Üzümcüspor’un itirazını Tahkim Kurulu’ndan sonra TFF de reddetti.

Haberler - Ntvspor 08.05.2009 - 22:18

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu, 3. Lige terfi maçlarında yaşanan karmaşaya son noktayı koydu. Federasyon yönetimi, Çerkezköy Belediyespor'un 3. Lige terfisine karar verdi. Yarı finalde, sahte lisanslı oyuncu oynatan rakibine elenen Hakkari Üzümcüspor ise gelecek yıl yeniden klasman grubunda mücadele edecek.

Tekirdağ Çerkezköy Belediyespor, Ankara'da oynanan 3. Lige terfi maçları finalinde, Bayburt Özel İdarespor'u 5-0 yenmiş ve 3. Lig biletini kazanan takım olmuştu.

Kupalarını alan kırmızı-mavililer, Tekirdağ'a dönüp, şampiyonluk kutlamalarına başladı. Büyük bir coşkuyla terfi sevincini yaşayan futbolcular, primlerini aldıktan sonra tatile çıktı.

Çerkezköy Belediyespor'un, finalde mağlup ettiği Bayburt Özel İdarespor, yarı finalde 1-0'lık sonuçla Hakkari Üzümcüspor'u elemişti. Ancak Bayburt ekibi'nin, maçta kaleci Yavuz Demir adıyla, sahte lisans ile Muharrem Dursun'u sahaya sürdüğü ortaya çıktı.

Konuyu görüşen futbol federasyonu, Üzümcüspor'un itirazını önce haklı buldu. Bayburt Özel İdarespor, 3-0 hükmen yenik sayıldı. Ancak buna karşın, Hakkari Üzümcüspor'a, 3. Lige yükselmek için finalde Çerkezköy Belediyespor ile karşılaşma hakkı tanınmadı. Konuyu görüşen Türkiye Futbol Federasyonu ve Tahkim kurulu, Çerkezköy Belediyespor'un 3. Lige terfisini onayladı. Final şansını, rakibinin sahte lisanslı futbolcu oynatmasıyla kaybeden Üzümcüspor ise gelecek sezon tekrar klasman grubunda yer alacak..

Sayfa Yükleniyor...