Amauri'den İtalya'ya yeşil ışık

Brezilya ve İtalya Milli Takımları arasında bir seçim yapması beklenen Juventus'un golcü futbolcusu Amauri, İtalya'nın kendisine her şeyi verdiğini ve bu ülkeye gök mavili formayla borcunu ödemek istediğini söyledi.

09.03.2009 - 15:40

Amauri'den İtalya'ya yeşil ışık

İtalya Serie A takımlarından Juventus'un Brezilya asıllı futbolcusu Amauri, İtalya Milli Takımı'nı seçeceğine dair işaretler verdi.

Uzun süredir Brezilya ve İtalya Milli Takımları arasında bir seçim yapması beklenen golcü futbolcu, La Gazzetta dello Sport'a verdiği demeçte, ''10 yıldır İtalya'dayım. Bu ülke bana istediğim her şeyi verdi. Ben de gök mavili formayla borcumu ödemek isterim'' dedi.

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga tarafından geçen ay İtalya ile oynanan özel maça çağrılan fakat Juventus'un maçlarını mazeret göstererek, daveti geri çeviren Amauri, ''Eğer İtalya Milli Takımı'nda oynarsam bu asla kariyerim için olmayacak. Bu, tamamen kendimi burada özel hissetmemdendir'' yorumunda bulundu.

Öte yandan, İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Marcello Lippi, bir İtalyan televizyonuna yaptığı açıklamada, ''Şüphesiz, Amauri büyük bir futbolcu, fakat bugün itibariyle o hala Brezilyalı. Ben sadece İtalyan futbolcular hakkında konuşabilirim'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...