Amed Sportif Faaliyetler'den ceza tepkisi

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile eşleşen Amed Sportif Faaliyetler'de yöneticiler, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi.

İHA - Anadolu Ajansı 03.02.2016 - 12:19 | Son Güncelleme : 03.02.2016 - 12:36

Amed Sportif Faaliyetler'den ceza tepkisi

Kulüp asbaşkanı Nurullah Edemen, PFDK'nın Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda oynadıkları Medipol Başakşehir maçında taraftarın ideolojik propaganda yapması nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası verdiğini anımsattı.

Kupada üst tura çıkma ve Fenerbahçe ile eşleşme sevincini yaşarken verilen seyircisiz oynama cezasının tüm camiada üzüntüye yol açtığını kaydeden Edemen, şöyle konuştu:

"Bu cezanın adil olduğunu düşünmüyoruz. Kupa maçında ceza veriliyor olması manidardır. Federasyon nezdinde gerekli girişimlerimizi yapacağız. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den randevu talep ettik. Görüşebilirsek sıkıntımızı tekrar dile getireceğiz. Sezon başından beri haksız cezalar veriliyor. Biz futbol oynamak istiyoruz."

“MAÇA ÇIKMAMA DURUMUNU DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Finali'nde karşılaşacağı Fenerbahçe maçının Şanlıurfa’ya alınması durumunda maça çıkmama kararını değerlendirecek. Edemen, maçın yerinin değişmesi durumunda maça çıkmama kararı alabileceklerini söyledi.

Sosyal medyada yer alan Amedspor - Fenerbahçe maçının Şanlıurfa’ya alındığı ile ilgili iddiaları yanıtlayan Edemen, şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal medyaya baktığımızda böyle bir söylem dolaşıyor. Gündem oldu. Ama Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bize bir karar gelmedi. Bugün de biz futbol federasyonunu aradık. Bu yönde herhangi bir kararın olmadığını, şu anda göründüğü kadarıyla Diyarbakır’da bu maçı oynayacağımız bilgisini aldık. Gelişmelere bakacağız, bekleyeceğiz. Aksi durumda maça çıkmama söylemlerimiz oldu. Bu tabi değerlendirilecek. 'Yapılan bu haksızlıklara, çifte standartlara karşı gerekirse biz takımı bu maça çıkarmayız' dedim. Bunu da tabi yönetim kurulu olarak kendi aramızda konuşacağız. Bunun illa ki olumlu veya olumsuz kararını alacağız."

Sayfa Yükleniyor...