Arda: Mutlu sona ulaşmayı umuyorum

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, Turkcell Süper Lig'de sezon sonunda mutlu sona ulaşmayı umduğunu söyledi.

14.04.2010 - 16:50

Arda: Mutlu sona ulaşmayı umuyorum

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, takım arkadaşı Giovani dos Santos ve Doğa Koleji öğrencileriyle birlikte Çapa'daki İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası çocukları ziyaret etti.

Ziyaret sırasında iki futbolcu da çocuklarla ayrı ayrı ilgilenip, onlarla fotoğraf çektirirken, Doğa Koleji öğrencileri de getirdikleri hediyeleri dağıttı.

Arda, ziyaretten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, herkesin sosyal sorumluluk projelerine destek vermesi gerektiğini ifade ederek, 'Burada çok güzel bir ortam gördüm. Çocukların yüzündeki gülümseme için öncelikle hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Parası olmayan insanların da sağlık hizmeti alabileceğini ve hayata tutunabileceklerini gösterdiler. Hepimizin böyle sosyal aktivitelerde bulunması lazım. Belki bizim için çok kısa bir zaman, ama bu çocuklar için çok önemli. Çocukların yüzündeki gülümsemeyi görünce, hayatımızdaki üzüntüleri pek de umursamıyoruz artık' dedi.

Bir basın mensubunun, ''Buradaki çocukları mutlu ettiniz. Sezon sonunda taraftarlarınızı da mutlu edecek misiniz'' şeklindeki sorusuna Arda, ''Onun için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Burada çok mutlu olacak insanlardan biri de benim. Elimden gelen her şeyi vermeye çalışıyorum. Umarım sezon sonunda mutlu sona ulaşırız'' yanıtını verdi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalından Prof. Dr. Ömer Deveciolu da ziyaretlerinden dolayı Arda ve Giovani'ye teşekkür etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...