NTV

Ataman: Can güvenliğim yok

Anadolu Ajansı

Spor

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, "Fenerbahçe Arena'da can güvenliğim yok. Can güvenliğimin olmadığı yerde işimi yapmak istemiyorum" dedi.

Sarı-kırmızılı takımın serinin 6. maçında Fenerbahçe Ülker'i 85-77 yendiği maçın ardından GS TV'ye açıklamalarda bulunan Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, 3 haftadır üzerine oynandığını iddia etti.

"Fenerbahçe Arena'da can güvenliğim yok. Can güvenliğimin olmadığı yerde işimi yapmak istemiyorum" diyen Ataman, basketbol antrenörü olarak oyuncularıyla beraber sahada ellerinden geleni yaptıklarını anlattı.

'ÇOK YIPRATILDIM'
Ataman, şöyle devam etti:

"Çok yıpratıldım. Can güvenliğim yok. Oyuncularım da bu düşüncede. Biz basketbol oynamak istiyoruz. Can güvenliği istiyoruz. Burada da ciddi seyirci baskısı vardı. Bana yapılanlar Obradovic'e yapılmış olsaydı, Avrupa ayağa kalkardı. Biz Türküz, birbirimizi baltalamak için varız. Şartlar normal olmazsa, can güvenliği olmazsa bilemiyorum nasıl olacak."

Ergin Ataman, basın toplantısında yaptığı açıklamada ise "Maçın birinci ve son periyodunda, üstünlük kurduk. Özellikle son çeyrekte, çok iyi savunma yaptık. Bu bölümde, 12-13 sayılık fark yakaladık. Sonuçta da maçı kazandık. Takımımı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

ALDEMİR: KUPAYI ALACAĞIZ
Sarı-kırmızılı basketbolcu Furkan Aldemir de sezon boyunca şampiyonluk için mücadele ettiklerini anlatarak, "Verdiğimiz emeğin karşılığını almak istiyoruz. Saha avantajı onlarda ama kendimizi iyi biliyoruz. Orada yaptığımız hataları inceledik. O maça çok daha farklı çıkıp, Galatasaray'ın gücünü göstererek, kupayı alacağız" diye konuştu.
 
OBRADOVIC: AVRUPA'NIN KONUŞACAĞI BİR FİNAL OLACAK
Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic ise yaptığı maç değerlendirmesinde, "Galatasaray Liv Hospital'ı tebrik etmek istiyorum. Bu akşam bizden daha iyi oynadılar ve maçı kazandılar" dedi.

Karşılaşmaya kötü ve yavaş bir oyunla başladıklarını anlatan Obradovic, şunları kaydetti:

"İlk çeyrekte Galatasaray, 10 sayı öne geçti. Bu farkı kapatmak için çok fazla enerji harcadık. Bunun çözümünü bulduk ve son periyoda 2 sayı önde başladık. Oyuncu seçimlerinde ve rotasyonda, sorun yaşadık. Birçok şut kaçırdık. Sonunda çözümü bulduk ama biraz geç kalmıştık. Önümüzde bir maç daha var ve kendi sahamızda oynayacağız. Oyuncularım evimizde daha rahat oynuyor. Şampiyonluk maçının kendi sahamızda oynanması, bizim için de bir avantaj. Taraftarları bize destek için çağırıyorum ve Galatasaray takımının her üyesine saygılı davranmaya davet ediyorum. Bütün Avrupa'nın konuşacağı bir final olacak. Herkes adına bugünkü gibi saygı çerçevesinde bir ortam bekliyoruz."

SAVAŞ: ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ
Sarı-lacivertli basketbolcu Oğuz Savaş ise kazanmaları durumunda şampiyon olacakları bir maça çıktıklarını hatırlatarak, "Çok kötü oynadık ama maçı kazanmaya getirdiğimiz noktalar oldu. Oralarda gerekeni yapamadık. Kendi evimizde oynayacağımız bir maç var. O müsabakayı kazanarak, şampiyon olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.