Avcı: 45 puanla bitirmek istiyoruz

Deplasmanda ligden düşmesi daha önceden kesinleşen Kocaelispor’u deplasmanda 3-2 mağlup eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Abdullah Avcı, son hafta oynayacakları Bursaspor maçını kazanıp ligi bitirmek istediklerini söyledi.

25.05.2009 - 00:08

İZMİT - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Oyuncularımı tebrik ediyorum. 1 maçımız daha var, Bursaspor maçı. Onu da iyi oynayıp kazanmak istiyoruz. 45 puanla ligi bitirmeyi hedefliyoruz ve umarım bunu da başarırız. Kocaelispor'a gelecek sezonki lig mücadelesinde başarılar diliyorum.'' diye konuştu.

Avcı, “Kocaelispor'un bu maçta hedefi olmadığını dile getirerek, ''Bizim de az da olsa düşme ihtimalimiz olmasına rağmen maçın ilk yarısında Kocaelispor bizden daha iyi oynadı. Maçın kısa bir tarifini yaparsak, iki takım da iyi futbol oynamaya çalıştı. Açık bir futbol vardı. Özellikle ikinci yarı biraz daha istekli olan takımımız maçı kazandı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Geçen yıl genel anlamda kamuoyunun takdirini kazanmış, 38 puanla ligi 12. bitirmiş bir takım bu sene şu an itibariyle aldığımız sonuçlara göre 9. ve 42 puanı var. İstikrarsız giden bir senenin arkasından böyle bir puan toplamak bizim için son derece önemli. “ dedi.

ALTIN: FUTBOLCULARIMI ALINLARINDAN ÖPÜYORUM
Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın ise, ''Amacımız futbolu çirkinleştirmeden fair-play çerçevesi içinde bu lige futbol adına tüm güzellikleri sahaya yansıtarak veda etmektir. Bunu da başardığımızı düşünüyorum'' dedi.

Erhan Altın, Kocaelispor'un Turkcell Süper Lig'e veda maçlarını oynadığını hatırlatarak, ''Futbolcularımı alınlarından öpüyorum. Böyle maçlarda futbolcuları motive etmek çok zordur ama çıkıp futbol adına tüm güzellikleri sahaya yansıtabiliyorlarsa hepsini tebrik ederim. Görev verdiğim genç arkadaşlarımızı da gönülden kutluyorum. Verdiğim tüm görevleri layıkıyla yerine getirdiler. Amacımız futbolu çirkinleştirmeden fair-play çerçevesi içinde bu lige futbol adına tüm güzellikleri sahaya yansıtarak veda etmektir. Bunu da başardığımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...