Hagi: Ballon d'Or'u kazanmamam için çok sarı kart verdiler

Galatasaray'ın efsanelerinden Gheorghe Hagi, 2000'de Avrupa'nın eniyisi olduğunu savundu ve "Galatasaray'da UEFA Kupası'nı kazandığımda Avrupa'nın en iyi futbolcusuydum ama bana Ballon d'Or'u kazandırmamak için çok sarı kart verdiler" dedi.

Ntvspor 02.03.2017 - 10:16

george hagi.jpg

Galatasaray'la UEFA Kupası'nı kazandıkları yıl Ballon d'Or kazanabilirdim görüşünü savunan Hagi, "Galatasaray'da UEFA Kupası'nı kazandığımda Avrupa'nın en iyi futbolcusuydum ama bana Ballon d'Or'u kazandırmamak için çok sarı kart verdiler" diye konuştu. 

"EN İYİSİ OLMAYAYIM DİYE CEZALANDIRDILAR"

Yine bir dönem Galatasaray'da forma giyen Popescu'nun kendisi için "İspanyol ya da Fransız olsa belki de tarihin en iyisi kabul edilecekti" demişti. Katılır mısınız?" sorusuna Hagi, "Bu unvanı oğluma bırakıyorum. O da bir şeyler yapsın. Benden daha fazlasını yapmasını bekliyorum. O seviyeye çok yakındım. Kazanabileceğim her şeyi kazanmaya çalıştım. Ben de bir dünya şampiyonluğum olsun isterdim ama olmadı" dedi.

"BALLON D'OR'U KAZANMAMAM İÇİN BİR SÜRÜ KART VERDİLER"

Galatasaray'la UEFA Kupası'nı kazandığım yıl, Ballon d'Or kazanabilirdim diye düşünüyorum" açıklamasını yapan Hagi, "Ama bana bir sürü sarı kart verdiler ki kazanamayayım! 35 yaşında olmama rağmen Avrupa'nın en iyisiydim o zaman. Hem Avrupa'da, hem ligde, hem de milli takımda çok iyi bir durumdaydım" sözleriyle çok konuşulacak bir iddiayı dile getirdi.

Johan Cruyff'un da kendisinin Dünyanın en iyi 10 numaralarından biri oluduğu kabul ettiği vurgulayan Hagi, "Popescu, herhâlde o yüzden böyle söylemiştir. Sonuçta Rumen doğdum. En iyisi olmak için, o birinci seviyeye gelmek için, mutlaka takımın da bir başarı kazanması gerekiyor. Johan Cruyff'a göre, ben de dünyanın en iyi 10 numaralarından biriyim ve 'en iyiler' listelerinde yer almak benim için mutluluk verici. Ama yine tekrarlıyorum; umarım oğlum, benden daha büyük olur" açıklamalarını yaptı.

"TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNASAYDIM DÜNYA ŞAMPİYONU OLURDUK"  

Sokrates dergiye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalar yapan Hagi, "2002 Dünya Kupası'nda 3. olan Türkiye'nin forması giyseydim dünya şampiyonu olurduk" dedi.  

Rumen yıldız, 2002 Dünya Kupası'nda 3. olan Milli Takım'la ilgili olarak, “Türkiye, birlikte oynadığınız futbolcularla dünya üçüncüsü oldu. Türk futbolunun o dönemki yükselişinde sizce ne kadar payınız var?” sorusuna, “Benim katkım ne olmuştur, bilmiyorum. Ama politik cevap vermek yerine direkt ve net olarak şunu söyleyebilirim; Türkiye Milli Takımı'nda ben eksiktim. Ben olsaydım Türkiye üçüncü değil, dünya şampiyonu olurdu. Çünkü ben buyum; üçüncülükle birincilik arasındaki farkı yaratan oyuncu" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...