NTV

Barcelona, Liverpool'u aşamıyor

Ntvspor

Spor

222 milyon Euro karşılığında Paris Saint-Germain'e transfer olan Neymar'ın boşluğunu doldurmak için transfer seferberliğine giren Barcelona, kadrosuna katmak istediği Coutinho konusunda Liverpool'un direncini bir türlü kıramıyor.

Transfer döneminin başında 72 milyon sterlin değerindeki teklifi İngiliz ekibi tarafından reddedilen Barcelona, Neymar'dan elde ettiği bonservis bedelinin elini rahatlatmasıyla teklifini 100 milyon Sterlin’e çıkarmıştı.

Ancak Guardian Gazetesi’nin haberine göre menajer Jürgen Klopp ve kulübün Amerikalı sahipleri Coutinho'yu bu yaz takımdan göndermeme konusunda kararlı görünüyor.

Brezilyalı oyuncunun geçtiğimiz sezonun ortasında sözleşmesini 5 yıl uzatması ve yeni kontratında oyuncu için herhangi bir serbest kalma bedelinin yer almaması Liverpool'un elini güçlendiren unsurlar olarak öne çıkıyor.

Liverpool'un Barcelona'dan gelen 100 milyon sterlin değerindeki teklifi kabul etmesi durumunda Coutinho, vatandaşı Neymar'ın ardından futbol tarihinin en pahalı ikinci futbolcusu olacak.

ETİKETLER