Barrichello Williams'da

Rubens Barrichello, Formula 1 kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. Markalar şampiyonu Brawn GP'den ayrılan Brezilyalı pilot, gelecek sezon için Williams takımıyla anlaştı.

02.11.2009 - 16:26

Barrichello Williams'da

2009 sezonunu yeni kurulan Brawn GP Formula 1 takımında geçiren Rubens Barrichello, gelecek sezon Williams adına yarışacak. 37 yaşındaki pilot, çaylak Nico Hulkenberg'in takım arkadaşı olacak.

285 yarışta 11 galibiyet elde eden Barrichello, yeni takımı hakkında "Gelecek yıl rekabet gücü yüksek bir otomobile sahip olacağım konusunda çok iyimserim. Yarış kazanmaya devam etmek istiyorum. Herkes Williams'ta olmayı ister. Williams şampiyonanın en iyi takımlarından biri üstelik gelişiyor." diye konuştu.

Williams, 1993'te Formula 1 yarışlarına katılmaya başlayan Barrichello'nun altıncı takımı olacak. Brezilyalı sürücü Brawn GP'den önce Jordan, Stewart, Ferrari ve Honda adına da yarışmıştı.

Barrichello'nun yeni takım arkadaşı Niko Hulkenberg ise bu sezon Grand Prix 2 serisi'ni kazandı. Alman pilotun, Formula 3 Avrupa serisi, Formula Masters, A1 Grand Prix ve formula BMW Almanya şampiyonlukları da var. Hulkenberg ayrıca bu sezon Williams'ın test pilotluğunu yaptı.

Williams, bu sezon takımı temsil eden 2 pilotla da yollarını ayırıyor. Hem Nico Rosberg hem de Kazuki Nakajima takımdan ayrılıyor. Barrichello Brawn GP'den Williams'a giderken Nico Rosberg'ün, Williams'ta geçirdiği 4 sezondan sonra aksi yönde hareket etmesi bekleniyor. Nakajima ise başka takımlar ile görüşüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...