Maldini: Ben Messi'yi tercih ederim

Uzun yıllar Milan ve İtalya Milli Takımı kaptanlığını yapan Paolo Maldini, günün futbol yıldızlarını değerlendirdi. Maldini "Ronaldo mu, Messi mi?" tartışmasında gönlünün Arjantinli yıldızdan yana olduğunu söyledi.

Ntvspor 17.01.2018 - 11:14

Maldini: Ben Messi'yi tercih ederim

talyan futbolunun efsane isimlerinden Paolo Maldini “Dünyanın en iyi futbolcusu kim?' tartışmasına dahil oldu. Maldini; Ronaldo, Messi ve Neymar arasında tercihinin Arjantinli yıldızdan yana olduğunu belirtti.

Maldini "Hem Ronaldo'yu hem de Messi'yi iyi tanıyorum. Son 10 Altın Top Ödülü’nü ikisi aldı. Ronaldo çok iyi bir futbolcu ve çok iyi bir birey olabilir ama ben Messi'yi tercih ederim. Neymar ise açıkçası beni şaşırttı. 2013'te Santos'tan Avrupa'ya geldiğinde bu kadar hızlı bir şekilde kendisini geliştirmesini beklemiyordum” dedi.

49 yaşındaki Maldini, kariyerinde birçok ünlü yıldıza karşı forma giydiğini söyledi. Maldini “Çok çok iyi futbolculara karşı oynadım. En iyileri; Napoli'de oynadığı dönemde Maradona ve Inter'deki döneminde Ronaldo idi. Michel Platini'ye karşı da oynadım. Ama Messi'ye karşı oynamadım. Tanrı'ya çok şükür ki; o maçlarda sakatlığı vardı” diye konuştu.

Messi ile Maradona'yı karşılaştırmanın anlamsız olduğunu belirten Maldini "İkisi de çok iyi futbolcular" dedi Eski yıldız, Messi'nin Dünya Kupası'nı kazanması halinde Maradona ile aynı seviyeye geleceğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...