Benitez'in Maxi ısrarı

Liverpool, Atletico Madrid'in Arjantinli yıldızı Maxi Rodriguez'i kadrosuna katmak üzere. Ekonomik sorunlar yaşayan kulüp, Rodriguez'i sezon sonuna kadar kiralamak istiyor.

Ntvspor 06.01.2010 - 13:32

Benitez'in Maxi ısrarı

Premier Lig ekiplerinden Liverpool, küresel ekonomik krizden en fazla etkilenen kulüplerin başını çekiyor. Takımın Amerikalı sahipleri, sezon başında sadece Glenn Johnson transferine yeşil ışık yakınca, kadro derinliği azalan takım sıkıntılı günler geçirdi. Menajer Rafael Benitez ara transfer döneminde kadroyu genişletmek, yönetim ise futbolcu satmak istiyor.

Benitez'in önceliği, Atletico Madrid'in Arjantinli yıldızı Maxi Rodriguez. İspanyol çalıştırıcı, Atletico ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Rodriguez'in, bonservisiyle birlikte alınmasını istiyor. Yönetim ise birçok oyuncuyu satış listesine koymasına karşın kiralama seçeneği üzerinde duruyor.

Liverpool Yönetimi, Andrea Dossena'yı 4.5 milyon sterlin karşılığında büyük olasılıkla Napoli'ye gönderecek.Andrıy Voronin ise 2 milyon sterlin karşılığında Dinamo Moskova ile sözleşme imzalamaya çok yakın. Hollandalı Ryan Babel de 12 milyon sterlin karşılığında satılığa çıkarılmış durumda. Yöneticiler, bu futbolcuların satılması halinde elde edilecek geliri, yaz döneminde kullanmayı düşünüyor. Görünen o ki Benitez için tek teselli, Maxi Rodriguez'in kiralanması olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...