NTV

Beşiktaş derbiyi erteletmek istiyor

Spor

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek Beşiktaş'ın, dev organizasyondaki ilk maçı ve Galatasaray derbisinin tarihinin birbirine yakın olması küçük çaplı bir krizin yaşanmasına neden oldu. Siyah-beyazlı kulübün Galatasaray derbisinin ertelenmesini istediği bildirildi.

Siyah-beyazlı takımın gruptaki ilk maçını Manchester United ile 15 eylül'de oynayacak olması, Galatasaray derbisinin ertelenmesi olasılığını da gündeme getirdi.

A Milli Takım'ın Dünya Kupası grup elemelerinde 5 eylül cumartesi günü Estonya, 9 eylül çarşamba günü deplasmanda Bosna Hersek ile yapacağı maçlara her iki takımın da oyuncu verecek olmasını dikkate alan Futbol Federasyonu'nun, derbiyi ya Milli maçtan üç gün sonra oynatacağı veya Beşiktaş kulübü'nden gelecek erteleme talebini değerlendireceği öğrenildi.

Galatasaray-Beşiktaş maçı cumartesi günü oynanırsa siyah-beyazlı takıma Manchester United karşılaşmasına hazırlanmak için iki gün süre kalacak. Derbi cuma akşamına alınırsa iki takımın Milli futbolcuları bir günlük dinlenmeden sonra sezonun en önemli maçlarından birine çıkmak zorunda kalacak. Futbol Federasyonu yönetiminin, hafta başında Galatasaray-Beşiktaş derbisiyle ilgili son kararını vermesi bekleniyor.