İSTANBUL - Çifte kupayla kapatılan geçen yılın ardından, yeni sezona beklenmedik puan kayıplarıyla başlayan Beşiktaş, zorlu bir sürece giriyor. Siyah - beyazlıları 1 hafta içinde birbirinden zorlu sınavlar bekliyor.

Siyah-beyazlı ekip, bir hafta içinde, iki kulvarda büyük önem taşıyan üç maça çıkacak. Milli maçlar nedeniyle verilen aranın hemen ardından Ali Sami Yen'de Galatasaray ile karşılaşacak Beşiktaş,, bu maçı kayberse ezeli rakibinin 9 puan gerisine düşmüş olacak. Bu puan kaybı, Beşiktaş'ın ligde zor günler geçirmesi anlamını taşıyacak.

Beşiktaş, zorlu derbiden 3 gün sonra, bu kez Şampiyonlar Ligi'nin favorileri arasında gösterilen Manchester United'ı İstanbul'da konuk edecek. İngiliz ekibi karşısında alınacak kötü bir sonuç ise eleştirilerin dozunun iyice artması anlamına geliyor.

Siyah beyazlı takımın şampiyonlar ligi sınavından 4 gün sonra çıkacağı kayserispor maçı ise başka bir anlam taşıyor. Mehmet Topuz transferinde ihtilafa düşen Beşiktaş ve Kayserispor, bu kez sahada karşı karşıya gelecek.

Galatasaray maçı hazırlıklarına devam eden Beşiktaş, teknik direktör Mustafa Denizli'nin yeni transfer Rodrigo Tabata ve yedek futbolcuların durumunu görmek istemesi nedeniyle hazırlık maçı yapacak. Beşiktaş'ın, Cumartesi günü Gürcistan maçı için hazırlıklarını İstanbul'da sürdüren Ümit Milli Takım'la saat 17.00'de İnönü Stadı'nda karşılaşacak.