Bucaspor yeniden Kızıltan'a teslim

Bucaspor, teknik direktörlüğe bir dönem takımı çalıştıran Özcan Kızıltan'ı getirdi.

05.10.2009 - 22:13

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden ve Kemal Kılıç'ın istifasının ardından teknik direktör arayışlarına devam eden Bucaspor'da, bu göreve Özcan Kızıltan'ı getirdiği bildirildi.

Kulüp Basın Sözcüsü Mehmet Bektur, yaptığı açıklamada, Kemal Kılıç'ın görevden ayrılmasının ardından değerli antrenörlerle görüştüklerini, hepsinin de Bucaspor hakkında projeleri olduğunu söyledi.

Bu projelerin Bucaspor'un geldiği konumu gösterdiğini kaydeden Bektur, sezon sonuna kadar Özcan Kızıltan ile anlaştıklarını belirterek, ''Özcan Kızıltan hocamız, kulübümüzün yapısını bilen, futbolcuları yakından tanıyan birisi. Kemal Kılıç'tan önceki dönemde kulübümüzde görev almıştı. Kulüpteki yeniden yapılanmamız onun döneminde başlamıştı. Kendisi İzmir'e gelecek. Sezon sonuna kadar birlikte çalışacağız'' dedi.

2007-2008 sezonunda Bucaspor'u çalıştıran Özcan Kızıltan, daha sonra Balıkesirspor ve Sakaryaspor takımlarında görev yaptı. Kızıltan, geçtiğimiz hafta Sakaryaspor'un Türkiye Kupası 2. kademesinde Bucaspor ile yaptığı maçtan önce görevinden istifa etmişti.

2007-2008'de Bucaspor ile 22 maçta görev yapan Kızıltan, Klasman Grubu'nda 13 maç üst üste mağlup olmamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...