Galatasaray'da  Burak Yılmaz'ın durumu ciddi

Galatasaray, Royal Cup Turnuvası’nda 3 sakat verdi. Burak Yılmaz, Semih Kaya ve Koray Günter sakatlandı. Burak Yılmaz'ın durumu ciddi, Semih Kaya'nın ise yarın MR'ı çekilecek.

Ntvspor 18.01.2015 - 23:08

Galatasaray'da  Burak Yılmaz'ın durumu ciddi

Galatasaray Royal Cup'ı 6-0'lık Guaratingueta galibiyetiyle kapattı. Ancak Burak Yılmaz ve Koray Günter ve  Semih Kaya'nın sakatlığıyla sarsıldı.

Sarı-kırmızılıların Royal Cup'ta River Plate ile oynadığı ilk maçta Burak Yılmaz, 75. dakikada adalesinden sakatlandı ve maçı tamamlayamadı. Burak Yılmaz'ın çekilen MR'ı sonucunda adalesinde yırtık tespit edildi.

Aynı maçta sakatlanan Koray Günter'de de yırtık tespit edildi. İki futbolcunun sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Galatasaray Takım Doktoru Yener İnce,"Burak için 3-4 hafta gibi bir süre öngörülüyor, ama biz bu süreyi kısaltmak için elimizden geleni yapacağız. Biraz daha hafif olmak üzere Koray’ın da benzer bir sakatlığı var. Ona da aynı metodu uygulayacağız" dedi.

Sarı-kırmızılılar'ın River Plate'in ardından Guaratingueta ile oynadığı maçta bu kez Semih Kaya sakatlandı. Kaya'nın durumu istanbul'da çekilecek MR'ın ardından belli olacak. Kamerun Milli Takımı ile Afrika Kupası'nda bulunan Chedjou'nun yokluğunda stoper bölgesinde sıkıntı yaşayan sarı kırmızılılarda yaşanan sakatlıklar teknik heyeti düşündürüyor.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Hakan Balta, Felipe Melo ve Emre Can Coşkun'u o bölgede kullanacak. Galatasaray ilk resmi maçını perşembe günü Diyarbakır Büyükşehir Belediye ile oynayacak.

Sayfa Yükleniyor...