Bursa aşkı stada sığmadı

18 bin kişi kapasiteli Bursa Atatürk Stadı'na şampiyonluk kutlamaları için 30 bin taraftar giriş yaparken, stat dışında da binlerce taraftar kaldı. Tribünlerde adım atacak yer kalmazken, oluşturulan güvenlik kordonuyla birçok taraftar saha içine alındı.

17.05.2010 - 22:03

Bursa aşkı stada sığmadı

Bursasporlu futbolcular üstü açık otobüsle şampiyonluk turu atarken, yeşil-beyazlı taraftarlar da kapıları şampiyonluk kupası töreninin başlama saatinden 4 saat önce açılan Bursa Atatürk Stadı'nı kısa sürede hınca hınç doldurdu.

Taraftarlar takımın gelişini beklerken, stat hoparlörlerinden çalınan şarkı ve marşlarla büyük coşku yaşadı. Bazı taraftarlar yaptıkları tezahüratlarla Fenerbahçe'ye gönderme bulundu. Tribünlerde yakılan meşaleler güzel görüntüler oluşturdu.

Çalınan hareketli müziklere alkışlı tempo tutan taraftarlar, aynı zamanda da oynayarak eşlik etti. Tribünlerin aşırı dolması nedeniyle bazı taraftarlar kontrollü bir şekilde saha zeminine alındı. Bursa Atatürk Stadı, reklam panolarının bulunduğu bölüme kadar hınca hınç doldu.

Bursasporlu taraftarlar, kendi takımları lehine tezahürat yaparken, dün Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Yeşil-beyazın hakim olduğu tribünlerde Trabzonspor bayraklarının da bulunması dikkatlerden kaçmadı.

SARI-LACİVERT TABUT
Şampiyon Bursaspor'un kutlamaları ilginç görüntülere de sahne oldu.

Bir grup Bursaspor taraftarı, üzerinde sarı-lacivertli kumaş bulunan bir tabutu, Bursa Atatürk Stadı'na getirdi. Önce tribünlere çıkarılan tabut, daha sonra taraftarların tekbir sesleri arasında sahaya indirildi. Taraftarlar, tabut başında dua okumayı da ihmal etmedi. Fenerbahçe'ye gönderme yapılan bu sahne, tribünlerdeki taraftarlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Bursa Atatürk Stadı'nda binlerce meşale aynı anda yakıldı. Bu sırada ışıkları söndürülen stat, yakılan meşalelerle ışıl ışıl olurken, stat içini sis perdesi kapladı. Meşalelerin yakılmasıyla tribünlerdeki coşku iki katına çıktı. Bu sırada bazı taraftarların dumandan etkinlendikleri gözlendi.

Bursaspor tezahüratlarının eksik olmadığı kutlama töreninde, kapalı kale arkası tribünde beyaz ve yeşil renklerde açılan kartonlarla yapılan ''Meksika dalgası'' herkesi büyüledi.

Taraftarların büyük çoğunluğunun kutlamalara Bursaspor formaları, atkıları ve bayraklarıyla geldikleri gözlendi. Özellikle bayan ve çocuk taraftarların kafalarına yeşil-beyazlı renklerde peruk taktıkları görüldü. Yoğunluktan olumsuz etkilenmemeleri için özürlü taraftarlar saha içinde güvenli bir bölgeye alındı.

Taraftarların yoğunluğu nedeniyle stat çim alanına kadar tamamen doldu. Futbolcuların çıkacağı tünele özel güvenlik elemanlarınca koridor oluşturuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...