Bursa caddelerinde zafer alayı

Bursaspor takımı, şampiyonluk kutlamaları için üstü açık otobüsle stada giderken, yol boyunca büyük sevgi gösterileri yapıldı.

Haberler 17.05.2010 - 21:52

Bursaspor'un, Turkcell Süper Lig şampiyonu olması kentte iki gündür büyük bir coşkuyla kutlanırken, yeşil-beyazlı ekibin yönetim, teknik heyet ve futbolcuları, üstü açık otobüsle ''şampiyonluk turu'' attı.

Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde akşam saatlerinde toplanan yönetim, teknik heyet ve futbolcular, burada üstü açık bir otobüse binerek şehir turuna çıktı.

Tesislerin önünde bekleyen yaklaşık bin kadar taraftarın ''Şampiyon Bursaspor'' tezahüratları eşliğinde İzmir-Ankara yolu istikametinden Çekirge, Altıparmak ve Atatürk caddelerini izleyen otobüse, yüzlerce araç eşlik etti.

Bursaspor kafilesini taşıyan otobüs, Çekirge Meydanı'nda taraftarlarca, meşalelerle karşılandı. Kulüp başkanı İbrahim Yazıcı, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolculara büyük sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, otobüse yürüyerek eşlik etti. Otobüsün önünü sık sık kesen taraftarlar, otobüsün önünde davul zurna eşliğinde halay çekip oynadı.

Güzergah boyunca Trabzonsporlu taraftarların da Bursaspor kafilesine destek verdikleri gözlendi. Bursasaporlu yabancı oyuncular Kirita ve Zapotocny ise otobüs üzerinde Trabzonspor formasını salladı.

Bursaspor kafilesini taşıyan otobüs taraftarların yoğun ilgisi yüzünden güçlükle ilerlerken, güzergah boyunca trafik tamamen durdu. Kafilenin geçişi sırasında önlem alan polis ekipleri büyük zorluk çekti.

Bu arada, konvoya eşlik eden çevik kuvvete ait midibüs, taraftarların attığı meşale nedeniyle alev aldı. Polis ekipleri, yangını kendi imkanlarıyla söndürdü.

Taraftarlar, futbolcular ve teknik heyete, çiçek, konfeti atarken, ''En büyük Bursa, başka büyük yok'', ''Şampiyon'', ''İşte taraftar, işte şampiyon'' tezahüratları attı. Futbolcular da taraftarların bu coşkusuna, tezahüratlara katılarak yanıt verdi. Oldukça neşeli oldukları gözlenen futbolcular, kendilerine atılan çiçekleri yine taraftarlara gönderdi.

Bursaspor kafilesini taşıyan otobüs, taraftarların yoğun ilgisi ve yaşanan izdiham nedeniyle şampiyonluk kupası töreninin yapılacağı Atatürk Stadı'na güçlükle ulaşabildi.

Sayfa Yükleniyor...