Çalımbay: Batuhan'ın yaptığı affedilemez

NTV Spor'a konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Batuhan'ın yaptığını affetmem mümkün değil. Benim düşüncem kadro dışı kalması ancak son kararı yönetimle görüşüp vereceğiz" dedi.

Ntvspor 06.04.2009 - 12:39

Çalımbay: Batuhan'ın yaptığı affedilemez

İSTANBUL - Fenerbahçe maçı öncesi sabah 04.00'e kadar bir gece kulübünde eğlenen Eskişehirspor'un genç golcüsü Batuhan Karadeniz'in kadro dışı kalması gündemde.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol'un sorularını yanıtladı. Çalımbay, Batuhan'ın hareketinin affedilemez olduğunu ve genç futbolcuyu kadro dışı bırakmayı düşündüğünü söyledi.

Yaşanan olaya çok üzüldüklerini ifade eden tecürbeli teknik adam, "Fenerbahçe maçı bizim için çok önemliydi. Mutlaka puan almamız gereken bir karşılaşmaydı. Böyle bir olay yaşanmış ve biz bunu maçtan sonra duyduk. Profesyonel bir futbolcuya yakışmayacak bir olay. Batuhan'ın Eskişehirspor'a, Beşiktaş camiasına karşı bir sorumluluğu var. Böyle sorumlulukları olan bir futbolcunun bu hatayı yapması çok yanlış. Herşeyden önce topluma mâl olmuş bir isim, böyle birşey yapmaması gerekiyor. Yönetim ile oturup konuşacağız ve bir karar vereceğiz. Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı" diye konuştu.

Kendi düşüncesinin Batuhan'ı kadro dışı bırakmak yönünde olduğunu ifade eden Çalımbay, "Ben kadro dışı bırakılmasından yanayım ancak yönetimle görüşeceğim ve ortak bir karar alacağız. Benim yapı olarak böyle bir şeyi hazmetmem mümkün değil. Çok önemli bir maça gitmişiz, herkes elinden geleni yapıyor, büyük bir mücadele ortaya koyuyor. O, maçtan bir gece önce böyle birşey yapıyor. Bunu affetmem mümkün değil. Kamp gecesi çıkıp gitmesi camiaya karşı, arkadaşlarına karşı büyük yanlış. Benim düşüncem kadro dışı kalması" dedi.

Batuhan'ın ilk önce olayı kabul etmediğini de ifade eden Rıza Çalımbay, "Kendisiyle ilk konuştuğumda, ‘Ben değilim, karıştırmışlar' dedi. Daha sonra o olduğunu başka bir yerden net şekilde öğrendik. Kendisi de daha sonra kabul etti" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...