Rıza Çalımbay: En büyük rakibimiz hakemler

Gaziantepspor'a 2-1 mağlup olan Kasımpaşa'da Rıza Çalımbay, hakemlerden yana dert yandı. Yanlış kararlardan sıkıldıklarını aktaran Çalımbay, "En büyük rakibimiz hakemler" dedi.

Ntvspor 16.01.2016 - 17:13

Rıza Çalımbay: En büyük rakibimiz hakemler

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor'a 2-1 yenildikleri maçtaki hakem yönetimine sert tepki gösterdi.

"YAPMADIKLARI HATA KALMADI"

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Çalımbay, hakem hatalarından artık sıkılmaya başladıklarını belirterek, "Aleyhimize yapmadıkları hata kalmadı" dedi.

"EĞER KASIMPAŞA'YI İSTEMİYORLARSA..."

"Maçtan önce de 'en büyük sıkıntımız ve korkumuz hakem' dedik" diyen tecrübeli teknik adam, "Hakem arkadaşlarımızdan bundan sonraki maçlarda da çok korkuyoruz. En büyük rakibimiz hakemler. Eğer Kasımpaşa'yı ligde istemiyorlarsa ona göre davranalım, oynayalım. Bütün iyi niyetimize rağmen bunlara devam ediyorlar" diye konuştu.

"AMAÇ PROTESTO ETMEKTİ"

Çalımbay, ilk yarı bitmeden soyunma odasına gittiğini anımsatarak, "Bunun nedeni, hakem arkadaşlarımızı protesto etmekti. Aleyhimize yapmadıkları hata kalmadı. Penaltımız verilmedi, bize karşı penaltılar verildi. Bariz gollerimizi vermediler, bize karşı yapılması gereken ne kadar hata varsa yaptılar ve hala da devam ediyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

"HANGİ BİRİNİ SAYALIM"

Hakemlere yönelik tepkisini sürdüren lacivert-beyazlı çalıştırcı, şunları söyledi: "Kendi arkadaşları delikanlıca 'ben hata yaptım' dedi, hakemliği bıraktı. O arkadaşlarına tepki gösterdiler. Niye tepki gösteriyorsunuz ki? Adam dürüstçe 'ben hata yaptım' dedi. Belki dünyada ilk defa bu bile gerçekleşti. Galatasaray maçındaki giren golü nasıl göremiyorsunuz veya Trabzonspor maçındaki penaltıyı nasıl veremiyorsunuz? Beşiktaş maçındakileri nasıl veremiyorsunuz? Bir sürü var, hangi birini sayacağız. Hem rakip hem de hakemlerle uğraşma şansımız da yok."

"HAKEMİN TAVRI, DAVRANIŞI... AYIP YA"

Rıza Çalımbay, maçın hakemi Tolga Özkalfa'nın tavır ve davranışlarından da yakınarak, "Bugünkü hakemin tavrı, davranışı ayıp ya... Ya sen hakemsin, idare edeceksin. Bir şeyin yoksa çıkıp odana gidersin. Kimseye cevap vermek zorunda değilsin. Ancak davranışı, futbolcu arkadaşlarımıza sahada yaptıkları kendisine yakışmıyor. Bizim için en büyük tehlike bundan sonra hakem arkadaşlar. Ona göre tedbirimizi alacağız. Yapacak bir şeyimiz de yok. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

"KASITLI YAPIYORLAR"

Karşılaşmayla ilgili kısa bir değerlendirmede de bulunan Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devre arasında çalışırken de ligin ilk maçının çok zor olacağını söyledik. Tabii ki giden oyuncularımız da oldu. Eksik yerlerimizi gidermemiz gerekiyordu, maalesef gideremedik. Maç aslında gayet iyi gidiyordu, çok da iyi oynuyorduk. Üstündük, atamadığımız, kaçırdığımız pozisyonlar vardı. Hakem arkadaşımızın yaptığı bariz bir hata sebebiyle sıkıntılar yaşadık. Bunlarla uğraşırken, bir de maalesef hakemlerle uğraşıyoruz. Açıkça söylüyorum, hakem arkadaşlar bence kasıtlı yapıyorlar."

Sayfa Yükleniyor...