Çalımbay: Youla ihanet etti

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kadro dışı bırakılan Youla'nın, Eskişehirspor'a ve takım arkadaşlarına ihanet ettiğini söyledi.

Haberler 21.12.2009 - 14:24

Çalımbay: Youla ihanet etti

Eskişehirspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda karşılaşacağı Antalyaspor maçı hazırlıklarını Antalya'da, Hasan Subaşı Tesisleri'nde sürdürdü.

Teknik direktör Rıza Çalımbay, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Kupası'nda ilk maçın önemli olduğunu ve deplasmanda kazanmak istediklerini bildirdi. Antalya'da alınacak puanın önemine değinen Çalımbay, ''Amacımız burada alacağımız galibiyetle kupaya iyi başlamak. Sahaya çıkan her arkadaşımız yüreğini ortaya koyacaktır. Galip gelmeye çalışacağız'' dedi.

''BURAYA FORVETSİZ GELDİK''
Takımda kadro dışı bırakılan Souleymane Youla'nın gazetelerde çıkan açıklamasıyla ilgili de konuşan Çalımbay, Youla'nın açıklamalarının yalan olduğunu ileri sürdü.

''Youla, şu anda Eskişehirspor'a ve takım arkadaşlarına ihanet etmiştir. Kupada kritik maçımız var, ancak buraya forvetsiz geldik'' diyen Çalımbay, ''Youla Antalya'ya gelmek istemedi, bu nedenle de kadro dışı kaldı. Youla para problemi yaşadığını söylüyor, ancak beş kuruş alacağı yok. Youla'nın kimseyi suçlamasına gerek yok. Çünkü konuştukça kendisi batar. Çok haksızlık yaptı. Eskişehir camiasına çok büyük saygısızlık, disiplinsizlik yaptı. Şu anda arkadaşlarını yalnız bıraktı. Youla'nın insanları suçlamak gibi bir hakkı bulunamaz. Yönetim de biz de böyle disiplinsiz hareketlere izin vermeyiz. Aslında Youla en çok koruduğumuz arkadaşlarımızın başında geliyordu. Ancak, disiplinsiz hareketlerinin haddi hesabı yok. Youla'ya güvenmiştim, hatta Beşiktaş'a da götüren bendim. Sonra Eskişehirspor'a getirdim. Yazılanların çizilenlerin hepsi asılsız. Youla'nın hiç konuşmaya hakkı yok. Profesyonel bir oyuncu ve bu takımda en çok para alan futbolcu. Hiç bir şey yokken Antalya maçına gelmemesi affedilir gibi değil. Diyarbakırspor maçında da kalenin bir metre önünden goller kaçırdı. Farklı kazanacağımız maçı engelledi, ancak maçtan sonra, 'Youla bunu kaçırdı, şunu yaptı' gibi hiç bir şey söylemedik. Geçen sezonki performansı çok iyiydi ama bu yıl hiç bir şey yapmadı'' dedi.

Bu tür asılsız haberlerin çıkmasını kabul edemediğini dile getiren Çalımbay, Türk futbolunda hem oyuncu hem de teknik direktör olarak her zaman beyaz sayfa bıraktığını ve bunun da devam edeceğini söyledi.

Kırmızı-siyahlı futbolcular, bugün antrenmanda dar alanda kısa paslaşma ve taktik çalışması gerçekleştirdiler.

Sayfa Yükleniyor...