Cenk attığı muhteşem golü anlattı!

Cenk Tosun, Şampiyonlar Ligi'nde Porto'ya attığı muhteşem golü anlattı.

Ntvspor 14.09.2017 - 00:29

Cenk attığı muhteşem golü anlattı!

UEFA tarafından Porto-Beşiktaş mücadelesinde 'maçın adamı' seçilen Cenk Tosun galibiyeti değerlendirdi.

Cenk Tosun ilk olarak Porto'ya attığı golü anlatırken, "Caner beni aradan güzel gördü. Güzelce önüme aldım. Top da ayağıma güzel oturdu. Biraz da şansla top, güzel bir yere gitti. Tam maç dengelenmiş gibiydi. O gol gerçekten iyi geldi." dedi.

Golün 32 metreden 106 km hızla gittiğinin hatırlatılması üzerine golcü oyuncu, "İdmandan sonra uzaktan vurmayı çok çalışıyorum. Elbet böyle güzel bir gol atacaktım. Şampiyonlar Ligi'ne böyle güzel başladığımız ve benim golümle öne geçtiğimiz için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Maçı da değerlendiren Cenk Tosun, Porto'nun bu sezon yenilmediği ve Türk takımlarına karşı yenilgi yüzü görmediği yorumu üzerine de, "Bize karşı oynamadıkları için gol yememişlerdir. (Gülüyor) Şaka yapıyorum. Maça iyi başladık. Topun hakimi bizdik. Golden sonra geri çektildik. Neden böyle yaptık anlamadım. Sonra gol yedik. Ama yine de oyunu dengeledik ve golü bulduk. Daha sonra güzel bir ikinci yarı oynadık. Daha sonra da iyi çalışılmış bir gol attık. Porto'ya burada 3 gol atmak gerçekten kolay değil. Defansımız da iyi oynadı. 3 golle 3 puan çok iyi oldu." dedi.

"3-1'lik galibiyet Şampiyonlar Ligi'nde nasıl bir motivasyon sağlayacak?" sorusu üzerine de Cenk Tosun, "Bu çok önemli. Burası artık işin en dip noktası. Avrupa'nın en iyi takımları burada oynuyor. Bu galibiyet bizim için çok büyük avantaj. Geçen sene son saniyede kaçırmıştık, bu sene gruplardan çıkmak istiyoruz" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...