Çevik: Maçın önemini biliyoruz

Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacak olan Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı Antrenörü Okan Çevik, "Camiamız için bu maçın önemi oldukça önemli. Taraftarlarımızdan destek istiyoruz" diye konuştu.

13.11.2009 - 13:18

İSTANBUL - Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı Antrenörü Okan Çevik, Beko Basketbol Ligi'nde 15 Kasım Pazar günü ezeli rakipleri Fenerbahçe Ülker ile yapacakları derbi maçın camia için önemini bildiklerini, hazırlıklarını bu doğrultuda sürdürdüklerini söyledi.

Okan Çevik, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, ev sahibi takım sıfatıyla seyirci avantajını da kullanacaklarını vurgulayarak, ''Sonuçta bu karşılaşmanın Galatasaray camiası açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Seyirci avantajımızı da kullanmak istiyoruz. Yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen mücadele ve basketbol seviyemiz her geçen gün yükseliyor. Takım içerisinde rolleri oturtmak zaman alıyor. Kaldı ki sezon başından bu yana sakatlık ve milli takımlardaki oyuncular nedeniyle tam kadro çalışamadık. Kepez Belediyesi maçından bu yana tam kadro durumdayız. Bu nedenle zamana ihtiyacımız var. Zorlu Banvit deplasmanında ufak farklarla maçı kaybettik. Deplasman karşılaşmalarının zorlu olduğunu bildiğimiz için evimizdeki bütün maçları kazanmak istiyoruz. Futbol maçlarının da olmadığı bir haftada herkesin bu maçı izleyeceğinin bilincindeyiz. Abdi İpekçi Spor Salonu'nun dolacağına inanıyorum.'' diye konuştu.

Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki dev maç Pazar günü saat 19.00'da başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...