Coucerio ilk yarıyı değerlendirdi

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio, "Orta sıralarda yer alan bir ekip konumundayız. Şu an için bulunduğumuz yer ne iyi ne de kötü" dedi.

Haberler 23.12.2009 - 13:56

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını 24 puanla 11. sırada tamamlayan Gaziantepspor'un teknik direktörü Jose Coueciro, oyunun belli anlarında sakinliği korumanın gerektiğini ifade ederek, Türkiye'de hiç bir takımın 90 dakika dengeli oynayabildiğini düşünmediğini bildirdi.

Karşılaşmaların belirli anlarında oyunun kontrolünü kaybettikleri anlar olduğunu söyleyen Coucerio, "Yapmamız gereken oyunun belirgin anlarında sakinliğimizi korumak. Özellikle evimizde oynadığımız maçlarda gol yememizle beraber takım strese giriyor" dedi.

Coucerio, ligde orta sıralarda yer alan bir ekip konumunda olduklarını, daha iyi olmayı tabii ki isteyeceğini belirterek, "Şu anki bulunduğumuz yer ne iyi ne de kötü. 17 maça bakıldığında, kaybettiğimiz 5 maç var. Evimizde kaybettiğimiz maç sayısı, dışarıda kaybettiğimizden fazla. Bunun çözümlerini devre arasında düşüneceğiz. Gaziantep'te yenilgiye artık son vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Gaziantep'te 4 Ocak'ta, Celal Doğan Tesisleri'nde ikinci yarının ilk çalışması için futbolcularla bir araya geleceklerini, 6 Ocak'ta kamp için Antalya'ya gideceklerini bildiren Portekizli teknik adam, "Antalya'da 7, 9, 12 ve 15 Ocak'ta 4 hazırlık maçı yapacağız. Ayın 16'sında şehre dönüp Galatasaray maçı hazırlıklarına başlayacağız" bilgisini verdi.

TRANSFER
Takımda bir yenilenme içerisinde olduklarını, genç oyuncuları takıma kazandırmaya çalıştıklarını anlatan Coucerio, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Eğer bir takviye yapılacaksa, bilinen oyunculardan daha iyi olacaksa bu transfere 'evet' diyebilirim. Yönetim, başkanımız, dünyanın en iyi futbolcusunu alıp getirirse buna 'yok' demem. Hiçbir hoca buna 'yok' demez. Ama takım içi dengeleri bozmamamız gerekiyor. Bulunduğumuz yer ne olursa olsun, memnun olmamamız gerekiyor. Eğer mücadeleci bir grup yaratmak istiyorsak, tabii ki daha iyilerini her zaman araştırmamız gerekiyor. Ama benim bu takımda yapmak istediğim şey, genç oyuncularımıza yer açmak, onların kendine olan güvenlerini sağlamak. Mesela Ahmet Arı şans verdikçe daha güvenle oynadı, oynama fırsatı buldukça daha iyi oluyor. İbrahim Ferdi ise oynamadığı zaman daha stresli oluyor. Ama İbrahim Ferdi bence çok yetenekli bir futbolcu."

YABANCI OYUNCU KADROMUZ DOLU
Kadroda fazla yer bulmayan Roland Linz'in Gaziantepspor'un futbolcusu olduğunu vurgulayan Jose Couceiro, şunları kaydetti:
"Yabancı oyuncu alma durumumuz yok, çünkü yeterli sayıda yabancı oyuncumuz var. Düşünmemiz gereken biri gitsin, biri gelsin değil... Her zaman söylediğim bir şey var; yabancı futbolcuların geldikleri yerlerde direkt olarak alışamıyorlar. Bizim yapmamız gereken, hemen kurban etmek değil, anlamaya çalışmak, kazanmaya çalışmak, sabır göstermek ve daha sonra ne olacağını görmek.

Mesela Denizlispor maçında oyunun gidişatında farklı bir şey olsaydı Roland Linz girebilirdi, ama onu yapamadım ne yazık ki... 3-0 yapsaydık çok istiyordum oyuna almayı. Ben oyuncumun durumunu da anlamak zorundayım. Gaziantepspor'a dünyanın en iyi oyuncuları gelirse ben 'hayır' demeyeceğim. Ama bunun imkansız olduğunu, Gaziantepspor'un koşullarını, şartlarını biliyorsunuz. Lig gerçekten zorlu bir lig, her an her şeyin olacağı bir lig. O yüzden çok dikkatli olmamız gerekiyor."

GAZİANTEPSPOR'UN İLK YARI KARNESİ
Turkcell Süper lig'in ilk yarısını 24 puanla 11. sırada tamamlayan Gaziantepspor'da ikinci yarı hazırlıkları 4 Ocak 2010'da başlayacak. 3 gün Gaziantep'te kalmayı planlayan kırmızı-siyahlı ekip, ligin ikinci yarısına Antalya'da hazırlanacak. Gaziantepspor, burada 4 hazırlık maçı yapacak.

Turkcell Süper Lig'in ilk devresinde Gaziantepspor'da en çok kart gören oyuncular, 5'er sarı kartla Zurita ve Juli Cesar Correia, 3'er sarı kartla Olcan Adın ve Murat Ceylan oldu. Gaziantepspor'da tek kırmızı kartı 13. haftada Olcan Adın gördü.

Ligin ilk devresinde Julio Cesar Souza en fazla gol (9) atan oyuncu oldu. Bu futbolcuyu 4 golle Beto, 2 golle Olcan Adın ve 1'er golle Ahmet Arı, Mehmet Yozgatlı, Jorginho ve Julio Cesar Correia takip etti.

Ligin ilk devresinde en çok sahada kalan futbolcu 17 karşılaşmada 1530 dakika ile genç kaleci Mahmut Bezgin oldu.

Kırmızı-siyahlı takım, 17 karşılaşmada toplam 22 gol attı ve kalesinde 20 gördü.

Sayfa Yükleniyor...