Çözüm 500 milyon sterlin

İskoçya'nın eski başbakanlarından Henry Mcleish, İskoç futbolundaki düşüşün nedenlerini araştırdı. Konuyla ilgili detaylı bir rapor hazırlayan Mcleish, İskoçya'nın dünya futbolunda yeniden adını duyurması için 500 milyon sterlinlik yatırıma gerek olduğunu vurguladı.

Ntvspor 23.04.2010 - 16:44

İskoç futbolu eski günlerinin çok uzağında. Milli takım bir türlü büyük turnuvalara katılamıyor. İskoç Ligi'nin en güçlü ekipleri Glasgow Rangers ve Celtic de, Avrupa'daki rakipleriyle başetmekte zorlanıyor. İskoçya Futbol Federasyonu, nerede hata yaptığını belirlemek için eski başbakan Henry Mcleish'ten 3 bölümden oluşan kapsamlı bir rapor talep etti.

74 sayfalık ilk raporda sorunun kökenine inildi. Gelecekte başarılı İskoç futbolcular yetiştirmek için neler yapılması gerektiği irdelendi. Son dönemde genç futbolcu yetiştirmekte başarısız kaldıklarını vurgulayan Mcleish, acilen 500 milyon sterlinlik yatırıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Rapora göre, söz konusu para, yeni tesislerin inşası, yaz futbol okullarının açılması ve yetenekli gençlerin tespit edilmesinde kullanılacak. Mcleish'in diğer raporlarında ise profesyonel seviyede başarıya ulaşılması için yapılması gerekenler anlatılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...