CR7 ne ceza alacak?

Cristiano Ronaldo’nun Cordoba maçında gördüğü kırmızı kartın cezası ne olacak? Katalan basını, Ronaldo'nun mümkün olan en ağır cezayı alması yolunda yayın yapıyor. Madrid basınına göreyse yıldız oyuncunun sadece 1 maçlık ceza ile kurtulma olasılığı var.

Haberler - Ntvspor 27.01.2015 - 14:43

CR7 ne ceza alacak?

Cristiano Ronaldo, Cordoba ile oynanan maçta bir anda kendisini kaybetmiş ve Edimar'a yaptığı hareketten dolayı kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı.
 
Ronaldo'nun ne kadar ceza alacağına İspanya Futbol Federasyonu Disiplin Komitesi karar verecek. 

Barcelona'ya yakınlığı ile bilinen El Mundo Deportivo Gazetesi, Ronaldo'nun verilebilecek en ağır ceza ile yani 12 maçla cezalandırılması gerektiği görüşünde ancak Katalan basını, yıldız oyuncunun geçmişte gördüğü kırmızı kartları hatırlatıp; her seferinde çok ucuz kurtulduğunu yazıyor.

Madrid basını ise Ronaldo'nun 1 ila 4 maç ceza alacağı görüşünde. AS Gazetesi, Disiplin Kurulu'nun sadece hakem raporunu temel aldığını hatırlattı. Hakemin raporunda; "Rakibine tekme attığı için oyuncuya kırmızı kart gösterdim" ifadesine yer verdiğini vurgulayan AS, bu durumda Ronaldo'nun Edimar'ı yumruklama girişiminin ceza belirlenirken gözönüne alınmayacağını yazdı. AS'a göre Ronaldo en fazla 4 maç ceza alacak.

Disiplin Kurulu’nun bugüne dek maç görüntülerini izleyerek ceza vermediğinin altını çizen gazete, yıldız oyuncuya sadece 1 maç ceza verilmesinin de sürpriz olarak değerlendirilmemesi gerektiği ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...