Dany’e yönetimden veto

Ara transferde kadrosuna bir stoper takviyesi yapmak isteyen Beşiktaş'ta çalışmalar devam ediyor.

Ntvspor 15.01.2014 - 13:58

Dany’e yönetimden veto

Galatasaray'dan ayrılması gündemde olan ve adı Siyah Beyazlılar ile anılan Dany defteri tamamen kapandı.

Ligin ikinci yarısı öncesi Sarı-Kırmızılı kulübün kadrosunda tutmak istemediği ve ilk aşamada kiralık olarak farklı bir takıma göndermeyi planladığı Dany, Beşiktaş'a teklif edilmişti. Siyah-Beyazlı takımda Tomas Sivok'un sakatlığı ve sahalardan en az bir ay uzak kalacak olması nedeniyle teknik direktör Slaven Bilic, transfere olumlu yaklaştı.

Yaklaşık 5 gün önce Dany'nin sezon sonuna kadar kiralanmasına onay veren Hırvat teknik adam,  yönetim kurulunun bu transfere sıcak yaklaşmaması üzerine Dany konusunda ısrarcı olmadı.

FİKRET ORMAN DA SICAK BAKMIYOR
Son dönemde Ronaldinho ile yapılan transfer görüşmeleri nedeniyle Siyah-Beyazlı camianın ve taraftaraların eleştirisini alan Yönetim Kurulu, Galatasaray'da forma şansı bulamayan bir futbolcuyu transfer etmek istemedi. Bilic'in onay vermesine ve böyle bir oyuncuya ihtiyac duyduğunu belirtmesine rağmen yönetim kurulundaki bazı üyelerin Dany transferine kesinlikle karşı. Başkan Fikret Orman'ın da gelecek tepkilerden dolayı Dany'in yerine farklı bir oyuncuyu transfer etmek istiyor.

Öte yandan Beşiktaş, bir yandan Joleon Lescott konusunda Manchster City takımından haber bekliyor. Yaklaşık 2 ay önce Lescott ile anlaşamaya varan Siyah-Beyazlı kulüp, İngiliz ekibinin futbolcuyu bırakma konusunda kesin kararını vermemesi nedeniyle transferi gerçekleştiremedi. Siyah-Beyazlılar 20 Ocak'a kadar Manchester City'den haber bekleyecek. İngiliz ekibinin Lescott'u bırakamaya karar vermesi halinde Beşiktaş yönetimi tecrübeli oyuncu ile iki buçuk yıllık mukavele imzalayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...