Darüşşafaka'da Vucinic dönemi

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Cooper Tires'da görevinden ayrılan antrenör Ekrem Memnun'un yerine, Sırp çalıştırıcı Nenad Vucinic getirildi.

30.12.2009 - 15:15

Darüşşafaka'da Vucinic dönemi

Darüşşafaka Cooper Tires'ta antrenörlük görevine Sırp çalıştırıcı Nenad Vucinic getirildi.

Ligde henüz galibiyetle tanışamayan ekip, aynı zamanda Yeni Zelanda Milli Takımı Antrenörlüğünü de yapan Nenad Vucinic'le anlaşırken, Sırp antrenörün Antalya Büyükşehir Belediyesi maçına takımın başında çıkabileceği belirtildi.

Faks yoluyla sezon sonuna kadar anlaşma yapılan Nenad Vucinic'in, 1 Ocak Cuma günü Antalya'da takıma katılmasının planladığını kaydeden Darüşşafaka Cooper Tires Basınla İlişkiler Sorumlusu Bülent Karpat, amaçlarının takımın toparlanmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Nenad Vucinic'in lisans işlemlerine başlandığı aktaran Karpat, ''Kaybettiğimiz maçlara bakarsanız, çok kritik yenilgiler aldık. Birtakım sorunlar yaşadık. Zor günler geçirdik ama iyi bir takımımız var. Kadromuzda bir oyun kurucu ihtiyacımız var ve eğer bu pozisyonda bir Türk oyuncu bulursak bizim için iyi olur. Yeni hocamız takımı gördükten sonra değerlendirme yapacak ve birtakım karalar verecektir. Biz de bütçemiz doğrultusunda hareket edeceğiz'' dedi.

Nenad Vucinic, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Yeni Zelanda takımıyla İzmir grubunda mücadele edecek.

  • Etiketler :